ru ua

Генсек ООН назвав кількість угруповань, які присягнули ІДІЛ

Генсек ООН назвав кількість угруповань, які присягнули ІДІЛ Фото: генсек ООН Пан Гі Мун

Пан Гі Мун вважає ІД безпрецедентною загрозою для світу

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що у світі налічується 34 організації, які виступили на боці терористів "Ісламської держави". Про це повідомляє телеканал ABC.

Виступаючи з доповіддю перед членами Радбезу ООН, Пан Гі Мун повідомив, що станом на середину грудня 34 угрупування екстремістів заявили про те, що присягнули на вірність "Ісламській державі". Він зауважив, що ця кількість може зрости, назвавши ІД "безпрецедентною загрозою".

Генсек ООН підкреслив, що проблемою є здатність терористів залучати на свій бік екстремістів у найрізноманітніших країнах від Філіппін й Узбекистану до Іраку та Лівії.

Як заявив Пан Гі Мун, згідно з оцінками експертів, "Ісламська держава" є найбагатшим терористичним угрупуванням у світі. За його словами, прибуток бойовиків тільки від незаконного видобутку та контрабанди нафти в 2015 році склав 400-500 мільйонів доларів.

Іншими джерелами доходів бойовиків генсек ООН назвав збори з бізнесменів і хліборобів, що опинилися на підконтрольних ІД територіях.

Він також підкреслив, що основна загроза від ІД полягає в тому, що ця організація швидко адаптується як до збільшення своїх доходів, так і до втрат.

Створене на базі іракського відділу "Аль-Каїди" угруповання "Ісламська держава" контролює низку районів у Сирії, Іраку та Лівії, в тому числі міста Ракка і Мосул. Бойовики також захопили нафтові родовища в цих країнах.

Нагадаємо, раніше американська розвідка заявляла, що удари по позиціях бойовиків-ісламістів дають свої результати і кількість прихильників ІД зменшилася.