ru ua

Гендиректор МОП презентував глобальну ініціативу з питань майбутнього сфери праці

Гендиректор МОП презентував глобальну ініціативу з питань майбутнього сфери праці Фото: Гай Райдер

Райдер розповів про ключові політичні проблеми сучасності

Генеральний директор Міжнародної організації праці (МОП) Гай Райдер закликав до проведення глобальної дискусії з питань майбутнього сфери праці. Про це він заявив у вступній промові на відкритті 104-й сесії Міжнародної конференції праці в Женеві, повідомили у прес-службі МОП.

"Питання, пов'язані з робочими місцями, рівністю, стійкістю, безпекою людини, мобільністю робочої сили, соціальним діалогом, які необхідно вирішувати за допомогою ініціативи з питань майбутнього сфери праці, - це, без сумніву, ключові політичні проблеми сучасності", - сказав Райдер.

Пропонована ініціатива з питань майбутнього сфери праці включатиме обговорення чотирьох тем: сфера праці і суспільство; організація праці та виробництва; гідні робочі місця для всіх; управління сферою праці. Потім комісія високого рівня з питань майбутнього сфери праці підготує звіт і представить його на ювілейній конференції МОП в рік сторіччя організації у 2019 році.

Райдер закликав делегатів "розглянути довгострокові фактори змін, мегатенденції трансформації і те, як вони вплинуть на досягнення поставлених цілей у другому столітті роботи МОП".

За даними нової доповіді "Перспективи зайнятості та соціального захисту у світі 2015" (World Employment and Social Outlook 2015 (WESO)), у 2014 році рівень безробіття у світі досяг 201 млн осіб, що на 30 млн більше, ніж до початку глобальної кризи у 2008 році. Крім того, забезпечення додаткових робочих місць для більш ніж 40 млн людей, які щорічно вступають на ринок праці, виявляється серйозною проблемою. Крім широко поширеного безробіття, значні зміни зазнають самі трудові взаємовідносини, що створює нові труднощі.

Крім того, на конференції цього року будуть порушені інші питання, серед яких кліматичні зміни; вперше запропонована міжнародна норма в царині переходу від неформальної до формальної економіці; роль малих і середніх підприємств як головних джерел нових робочих місць; а також способи забезпечення охорони праці (заробітна плата, робочий час, охорона материнства, безпека і гігієна праці), що займає центральне місце в діяльності МОП і поки не охоплює багато категорій працівників.

Дискусії на вищому рівні з питань кліматичних змін та сфери праці, а також з питань дитячої праці, пройдуть 11 і 12 червня відповідно, і їх центральною темою стане прискорення ратифікації державами-членами МОП протоколу 2014 року до Конвенції 1930 р. про примусову працю (№29) з тим, щоб він міг вступити в силу.

Держсекретар міністерства добробуту Латвії Іева Яунземе була обрана головою Міжнародної конференції праці, яка пройде 1-13 червня 2015 р.

Зазначимо, що щорічна конференція в Женеві зібрала близько 4000 представників урядів і організацій працівників і працедавців.

Нагадаємо, безробіття в Україні за 2014 р. зросло до 9,7%.