Гаймзьот: Деякі голоса в ЄС закликають до введення точкових санкцій проти конкретних українських посадових осіб

Деякі голоси у Євросоюзі закликають до запровадження точкових санкцій проти конкретних українських посадових осіб, помічених у порушеннях правосуддя, демократичних норм, прав та свобод громадян. Про це в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна" заявив посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот.

"Деякі закликають до цього. Наразі дискусія на цю тему ще не дуже широка, але динаміку політичних процесів не завжди можна спрогнозувати, - пояснив дипломат. - Нам слід намагатися не потрапити у зачароване коло санкцій, вимог та згортання переговорів. Правда, наступний важливий крок наближення до ЄС зможе відбутися лише у тому разі, якщо ЄС переконається, що рівень правової державності відповідає певним стандартам, що тиск на опозиційні сили не зростає, що забезпечується дотримання свободи преси та свободи слова і що буде проведено вільні вибори, на яких опозиція отримає можливість вступити у рівноправну конкурентну боротьбу з урядом. За всіма цими пунктами поки що є сумніви".

На думку посла, все це робить відтермінування підписання угоди про асоціацію можливим, "а нині ще й, швидше, імовірним".

"Жаль лише, що від зволікання процесу підписання угоди про асоціацію постраждає, зрозуміло, насамперед населення України, оскільки метою, звичайно, є включення України у сферу добробуту ЄС та сприяння з допомогою угоди про вільну торгівлю подальшому розвиткові країни на засадах ринкової економіки. Але я все ж таки сподіваюся, що угоду про асоціацію буде виведено на фінальну стадію", - додав дипломат.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся