Фукс отримав "право" розграбувати активи Промінвестбанку, - журналіст

Новини Фінанси 13.10.2017 - 13:17
Фото: Павло Фукс (mcg.ru)
Фото: Павло Фукс (mcg.ru)

За даними Дубинського, Фукс погодив покупку Промінвестбанку з російською держкорпорацією ВЕБ

Російський бізнесмен Павло Фукс погодив покупку Промінвестбанку (ПІБ) з російською держкорпорацією ВЕБ і Банковою. Про це на своєму сайті повідомив ведучий програми "Гроші", журналіст Олександр Дубинський.

Дубинський зазначив, що Фуксу дано "право" розграбувати активи банку "з урахуванням інтересів московських і київських кураторів".

За даними журналіста, з метою нівелювання необхідності узгодження купівлі ПІБа з Національним банком України, який раніше відмовив Фуксу намір придбати активи, куратори придумали маніпулятивну схему.

"Узгодження було отримано на минулому тижні, і оформлено досить хитро: Фуксу і компанії ще з 9 осіб продадуть пакети акцій банку на 9.9%. Таке дроблення дозволяє піти від необхідності погоджувати купівлю істотної частки акцій банку в НБУ. Нагадаю, отримати таке погодження у Нацбанку Фукс і Ко не змогли", - інформує Дубинський.

Він також заявив, що після невдачі з отриманням погодження в Нацбанку, консорціум ВТБ пішов по шляху створення "футбольної команди" номінальних покупців акцій ПІБа пакетами менше 10%.

"За даними моїх джерел, така покупка була погоджена і в Москві (з боку приятеля, глави корпорації ВЕБ Горькова), і в Адміністрації президента України, що дозволяє Фуксу провести операцію, змінити правління банку і почати роботу з активами ПІБа", - заявив Дубинський.

Журналіст припускає, що мета операції – "розграбувати активи ПІБ в інтересах Москви шляхом видачі завідомо проблемних кредитів".

"Обізнані про переговори Фукса в Москві банкіри говорять, що йому дано право розграбувати активи банку з урахуванням інтересів московських і київських кураторів - читай, менеджерів корпорації ВЕБ та людей Порошенка. За своєчасний облік частки АП - там дали гарантії невтручання Нацбанку у справи Фукса в Промінвестбанку, який найближчим часом піде на дерибан. Згідно фінансової звітності, в березні кредити ВЕБа були конвертований в акції Промінвестбанку. Це означає, що "материнського фондування" (боргів перед ВЕБ) більше немає, при цьому адекватність капіталу у ПІБ становить 17%. Це означає, що на тлі "розпилу існуючих активів" банк може залучати депозити фізосіб і масово видавати нові кредити, значна частина яких потім може виявитися безповоротною", - резюмував Дубинський.

У матеріалі також йдеться про те, що складнощі в Нацбанку у підприємця були пов'язані з кандидатурою голови правління ПІБу. Зараз цю посаду обіймає Андрій Рожок - в минулому, цивільний чоловік заступник голови Нацбанку Катерини Рожкової.

За даними журналіста, умовою Рожкової при узгодженні угоди по ПІБу було збереження позиції голови правління за Рожком, який є батьком їх спільної дитини. У свою чергу, Фукс розглядав в якості голови правління банку Олександра Шлапака, близького до партнера Фукса - девелопера Микитася, наголошується в розслідуванні.

"Ця розбіжність коштувало бізнесменам дорого - Нацбанк не дав погодження на придбання істотної участі в банку. "Подружка Рожкової", директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз виписав умови погодження так, що консорціум покупців повинен був показати джерела коштів для покриття всього власного капіталу банку за номіналом, хоча він продається з глибоким дисконтом. При власному капіталі 9.1 млрд гривень (337 млн доларів) росіяни були готові продати банк за 150 млн доларів, з яких 100 млн Фукс і Ко мають заплатити відразу і 50 млн протягом року", - говорить Дубинський.

За його інформацією, легалізацію коштів на виплату 100 мільйонів планувалося, в тому числі, провести через виграний суд у справі компанії "Укррослізинг" проти КП "Київський метрополітен" (невиплати коштів за поставку 100 вагонів метро). Перші стягнення коштів по цій справі виконавча служба провела в кінці вересня - приблизно через два тижні після того, як журналісти зафіксували політ Микитася, Столара і Кличка в одному приватному літаку. (Максим Микитась – нардеп, близький до БПП, скандальний забудовник, куратор держкорпорації "УкрБуд". Вадим Столар – негласний куратор будівельного сектора столиці, права рука мера Віталія Кличка).