Німеччина зняла своє застереження щодо приєднання України до Гаазької конвенції, - МЗС України

Німеччина зняла своє застереження стосовно приєднання України до Гаазької конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (1961 р.). Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

Про зняття застереження Німеччина поінформувала в установленому порядку Міністерство закордонних справ Нідерландів, після чого Конвенція набула чинності у відносинах безпосередньо між Україною та Німеччиною 22 липня 2010 р.

Тимчасово посольство та почесні консульства Німеччини в Одесі, Львові та Донецьку все ще готові, в порядку винятку, здійснювати легалізацію документів, попередньо засвідчених офіційними українськими органами з метою наступної легалізації, якщо у кожному окремому випадку побажають зацікавлені особи і якщо ці документи буде подано до посольства або до почесних консульств до кінця серпня 2010 року.

Як відомо, Гаазька конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, набрала чинності для України 22 грудня 2003 року.

Відповідно до положень Конвенції, офіційні документи звільняються від консульської легалізації на території держав - учасниць цієї угоди. Єдиною формальною вимогою при застосуванні Конвенції є проставлення спеціального штампу (апостилю), який засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, яким скріплено відповідний документ.

На українських офіційних документах, відповідно до повноважень, наданих постановою Кабінету міністрів України від 18.01.2003 р. № 61, апостиль проставляється:

- Міністерством освіти і науки України - на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;

- Міністерством юстиції України - на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України;

- Міністерством закордонних справ України - на всіх інших видах документів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся