Фондові торги в США закрилися 21 січня зниженням провідних індексів.

Ринок акцій США закрився 21 січня 2010 р. зниженням зведених біржових індикаторів. Без оптимізму інвестори сприйняли пропозицію американського президента Барака Обами законодавчо заборонити банкам торгівлю цінними паперами за рахунок власних коштів або інвестувати в хедж-фонди і фонди приватного капіталу. Крім того, учасники ринку з песимізмом поставилися до опублікованих напередодні даних китайської макроекономічної статистики - Національне статистичне бюро повідомило про зростання економіки КНР в IV кварталі 2009 р. на 10,7% в річному численні, що перевищило як офіційні цільові орієнтири властей, так і прогнози аналітиків. Таке значне зростання ВВП Китаю дає привід аналітикам побоюватися, що ЦБ КНР може обмежити зростання обсягу кредитування, щоб запобігти перегріву економіки.

Не дуже оптимістичними були і американські макроекономічні новини. До початку торгів були опубліковані дані з числа первинних звернень за допомогою з безробіття в США за тиждень з 9 по 16 січня. Цей показник збільшився на 36 тис., хоча аналітики чекали абсолютно протилежної динаміки.

На цьому фоні за підсумками торгів істотно подешевшали акції компаній фінансового сектора. Зокрема, на 6,2% подешевшали цінні папери найбільшого в США банку Bank of America, а акції Morgan Stanley втратили в ціні 4,2%. На 4,1% подешевшали акції банку Goldman Sachs, не дивлячись на публікацію фінансового звіту, що перевершив очікування аналітиків. Згідно звіту, чистий прибуток Goldman Sachs склав 4,95 млрд дол., тоді як роком раніше був отриманий чистий збиток у розмірі 2,12 млрд дол. Чиста виручка в IV кварталі 2009 р. склала 9,62 млрд дол. проти негативної чистої виручки роком раніше у розмірі 1,58 млрд дол. На 6,6% і 5,5% відповідно за підсумками торгів подешевшали акції банків J.P.Morgan Chase & Co. і Citigroup Inc.

Оптимістичнішими торги опинилися для фінансових компаній другого ешелону. Зокрема, акції компанії Fifth Third Bancorp подорожчали на 6,3%, а цінні папери KeyCorp і Regions Financial Corp. подорожчали на 5,5% і 1,9% відповідно.

На 8,6% за підсумками торгів подорожчали акції найбільшого в світі інтернет-аукціону eBay. Відразу після закриття попередньої торгової сесії компанія повідомила, що чистий прибуток в IV кварталі 2009 р. збільшився в порівнянні з аналогічним періодом 2008 р. з 367 млн до 1,35 млрд дол. У секторі гірничовидобувних і енергетичних компаній ситуація склалася не так оптимістично. Акції найбільшого в США виробника алюмінію Alcoa Inc. за підсумками торгів подешевшали на 6,4%, а цінні папери золотовидобувної компанії Newmont Mining Corp. і мідьовидобувної Freeport-McMoRan Copper & Gold подешевшали на 4,2% і 8,7% відповідно.

За підсумками торгів 21 січня 2010 р. індекс Dow Jones знизився на 213,27 пункту (-2,01%) - до 10389,88 пункту. Індекс S&P - на 21,56 пункту (-1,89%) - до 1116,48 пункту, індекс Nasdaq - на 25,55 пункту (-1,12%) - до 2265,7 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся