Фондові торги в США відкрилися підвищенням провідних індексів.

Фондові торги в США відкрилися 1 квітня підвищенням провідних індексів. Певну роль зіграли макроекономічні новини з Китаю. Представлені звіти свідчать про те, що промислове зростання в країні набрало оберти у зв'язку із збільшенням замовлень на продукцію. Індекс менеджерів по закупівлях (PMI) у виробничому секторі Китаю в березні ц.р. (з поправкою на сезонність) виріс до 55,1% порівняно з показником в 52% в лютому 2010 р. Значення індексу в цілому збіглося з очікуваннями аналітиків. Зовнішній фон торгів сьогодні достатньо сприятливий: фондові торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,4%, фондові торги в Європі відкрилися підвищенням провідних індексів.
Додала оптимізму гравцям фондового ринку і доповідь Міністерства праці США по числу первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за тиждень, який завершився 27 березня 2010 р. Згідно доповіді, показник порівняно з аналогічним показником попереднього тижня знизився на 6 тис. і склав 439 тис. Тим часом аналітики очікували, що значення індексу складе 440 тис. Зазначимо, що показник знизився до максимально низької позначки за 19 місяців.
У 17:00 за Києвом була представлена доповідь Інституту з управління постачаннями по індексу ділової активності в промисловості США (ISM index) в березні 2010 р. Згідно доповіді, показник порівняно з переглянутим лютневим значенням виріс сильніше, ніж прогнозували аналітики, - на 3,1 пункту і склав 59,6 пункту. Експерти очікували, що даний показник складе 56,8 пункту.
Тим часом дані Міністерства торгівлі США за обсягом витрат на будівництво в країні в лютому 2010 р. не дуже потішили інвесторів. Відповідно до доповіді, показник знизився на 1,3% порівняно з переглянутим показником січня 2010 р. і склав 846,2 млрд дол., досягнувши найнижчого значення з 2002 р. Аналітики очікували, що даний показник знизиться лише на 1%.
Підтримку фондовому ринку подали новини гірничорудного сектора. Зокрема, на динаміці котирувань великих гірничовидобувних компаній, таких як компанія з видобутку міді Freeport-McMoRan Copper & Gold Inc. (+2,4%), виробник алюмінію Alcoa (+3,5%) і гірничовидобувна Newmont Mining Corp. (+3%) позитивно позначилося підвищення цін на метали. Зростання цін на золото сприятливо відбилося на акціях золотовидобувної компанії Barrick Gold (+2,2%).
Спостерігається зростання котирувань і паперів великих енергетичних компаній. Акції нафтових ExxonMobil і Chevron Corp. подорожчали на 0,9% і 1,1% відповідно, цінні папери їх конкурента ConocoPhillips також в плюсі (+1,2%).
Несприятливо складаються торги для компанії Research in Motion (-5,2%), що спеціалізується на розробці і впровадженні вирішень бездротового зв'язку для мобільних пристроїв. Виробник смартфона BlackBerry представив фінансовий звіт, який не виправдав очікувань аналітиків. При цьому фінансовий звіт за II квартал 2010 р. іншої високотехнологічної компанії Micron Technology Inc. перевершив очікування експертів. На цьому фоні акції компанії піднялися в ціні на 3,7%.
Станом на 17:58 за Києвом індекс Dow Jones підвищився на 65,68 пункту (+0,6%) - до 10922,31 пункту, індекс S&P - на 8,4 пункту (+0,7%) - до 1177,89 пункту, індекс Nasdaq - на 12,61 пункту (+0,52%) - до 2410,27 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся