ru ua

Фондові торги в Європі відкрилися підвищенням провідних індексів.

Фондові торги в Європі 23 березня відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі зростання котирувань страхових компаній. Компанія Legal & General представила фінансовий звіт, що перевершив прогнози аналітиків. Чистий прибуток страхової компанії за 2009 р. склав 863 млн англійських фунтів (957 млн євро) проти чистих збитків в 1,07 млрд фунтів (1,2 млрд євро) роком раніше. Тим часом, аналітики передбачали, що показник чистого прибутку компанії за 2009 р. складе 461 млн фунтів (510 млн євро). На цьому фоні акції Legal & General піднялися в ціні на 5,5%. Услід за Legal & General подорожчали на 1% і 1,3% відповідно цінні папери страхових компаній Aviva і Prudental.

В цілому макроекономічний фон торгів сьогодні не дуже сприятливий. Побоювання інвесторів щодо боргових проблем Греції не розвіялися. Напередодні голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Жан-Клод Тріше висловився проти надання позик Греції під низькі відсотки, що підвищує ризик того, що Афіни так і не дочекаються фінансової допомоги від Євросоюзу на майбутньому саміті в Брюсселі. У своєму виступі перед Європарламентом в бельгійській столиці напередодні Ж.-К.Тріше також відзначив, що будь-яка фінансова підтримка виявлятиметься Афінам "тільки у разі крайньої необхідності і загрози для єврозони в цілому".

Підтримку фондовому ринку надають новини з сировинних ринків. На тлі підвищення цін на метали ростуть в ціні акції найбільших гірничодобувних компаній: котирування Anglo American і Rio Tinto додали 2,2%, а цінні папери швейцарської Xstrata піднялися в ціні на 2,5%.

Сприятливо складаються сьогодні торги і для нафтосервісних компаній - італійської Saipem і французької Technip. Їх акції подорожчали на 2% і 3% відповідно після того, як аналітики Morgan Stanley підвищили рекомендації по цінних паперах компаній.

Додають оптимізму гравцям фондового ринку і новини області злиття і поглинань. Акції VT Group Plc. подорожчали на відкритті торгів на 4,8% після того, як британська інжинірингова компанія Babcock Int. погодилася на покупку свого конкурента - компанії VT Group - за 1,3 млрд фунтів стерлінгів (2 млрд дол.).

Британський авіаперевізник British Airways оголосив, що триденний страйк бортпровідників "істотно" не відіб'ється на прибутках компанії. На цьому фоні акції British Airways Plc. подорожчали на 2,8%.

За станом на 12:05 за київським часом індекс FTSE 100 підвищився на 43,09 пункту (+0,76%) - до 5687,63 пункту, французький CAC 40 - на 27,27 пункту (+0,69%), до 3955,27 пункту, німецький DAX - на 32,77 пункту (+0,55%), до 6020,27 пункту, швейцарський SMI - на 48,2 пункту (+0,7%), до 6914,63 пункту.