Фондові торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei майже на 2%

НовиниЕкономіка    04.11.2011 - 10:49

Фондові торги в Японії завершилися 4 листопада 2011 р. зростанням індексу Nikkei на 1,9% після впевненого зростання європейських і американських індексів на тлі подій в Греції. Напередодні ввечері грецький прем'єр Георгіос Папандреу заявив, що готовий відмовитися від ризикованої ідеї вирішувати долю країни народним голосуванням, а також погодився на заклики опозиції і членів власної партії до формування уряду національної єдності.
Раніше новина про грецький референдум викликала паніку на світових фінансових ринках і роздратування у партнерів Греції по єврозоні. Лідери Франції і Німеччини фактично поставили Афінам ультиматум: якщо нова програма допомоги буде відхилена на референдумі, це приведе до вигнання Греції з єврозони.
Позитиву світовим біржам додало несподіване рішення Європейського центробанку (ЄЦБ) знизити облікову ставку з 1,50% до 1,25% в цілях стимулювання економіки єврозони, яка, за словами нового глави ЄЦБ Маріо Драгі, рухається у напрямі "м'якої рецесії".
Одним з лідерів зростання став автомобільний сектор: акції Toyota Motor подорожчали на 1,9%, Honda - на 4,1%, Nissan - на 4,9%. Компанія Nissan Motor 2 листопада підвищила прогноз по чистому прибутку за поточний фінансовий рік (завершиться в березні 2012г.) до 290 млрд ієн (3,7 млрд дол.) - раніше компанія чекала заробити 270 млрд ієн.
Аутсайдером сесії виступила корпорація Sony, чиї папери зсунулись донизу майже на 8%. Виробник телевізорів, комп'ютерів та ігрових приставок повідомив, що знов отримає річні збитки - за підсумками четвертого фінансового року підряд. Sony прогнозує чистий збиток за підсумками 2011-2012 фінроку в 90 млрд ієн (1,1 млрд дол.), тоді як раніше компанія сподівалася отримати прибуток в 60 млрд ієн.
Акції оператора атомних електростанцій Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) подешевшали за підсумками сесії на 0,7%після того, як Міністерство торгівлі Японії заявило, що компанія може отримати чистий збиток за 2011-2012 фінансовий рік у розмірі 576 млрд ієн (7,4 млрд дол.) через ліквідацію наслідків ядерної кризи на АЕС у Фукусімі. Вже після закриття торгів TEPCO повідомила, що чекає чистий збиток за підсумками фінансового року на 600 млрд ієн.
За підсумками торгової сесії 4 листопада 2011 р. індекс Nikkei підвищився на 160,98 пункту (+1,9%) і склав 8801,40 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього дня практично не змінився і складав на закритті торгів 78 ієни/дол.
3 листопада ц.р. фондові торги в Японії не проводилися у зв'язку з національним святом.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top