Фондові торги в Японії 28 жовтня завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,39%

П'ятниця 28 жовтня 2011 10:44

Фондові торги в Японії 28 жовтня завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,39%, який перевищив позначку 9000 пунктів. Завдяки плідній саміту лідерів країн ЄС, на міжнародних ринках акцій переважає оптимістичний настрій.
Нагадаємо, за підсумками зустрічі європейські лідери погодили деталі плану виходу з боргової кризи. Глави країн ЄС в тому числі досягли угоди з приватними кредиторами про добровільну списання 50% від суми боргу за грецькими облігаціями і домовилися збільшити Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF) до 1 трлн євро. На цьому тлі європейські біржі закрилися потужним зростанням провідних індексів - зокрема, німецький DAX і французький CAC 40 піднялися більш ніж на 5% і 6% відповідно. Американська торговельна сесія також завершилася в істотному "плюсі" - основні індикатори США закрилися зростанням в середньому на 2%.
Японський фінансовий сектор позитивно відреагував на результати саміту. Акції найбільшого в країні банку Mitsubishi UFJ зросли в ціні на 0,9%, як і його конкурента Sumitomo Mitsui.
Підвищенням котирувань відзначився і автомобілебудівний сектор Країни висхідного сонця. Так, папери концерну Honda Motor виросли в ціні на 4,4%. Тим часом її конкуренти продемонстрували більш скромне підвищення ринкової капіталізації. Акції найбільшого в світі автоконцерну Toyota Motor подорожчали на 1,9%, а Nissan Motor - на 0,6%.
Позитивна динаміка спостерігалася і серед нафтовидобувних компаній. На тлі підвищення цін на "чорне золото" акції JX Holdings зросли в ціні на 2,6%, а її конкурентів Inpex і Japan Petroleum Exploration - на 2,6% і 1,8% відповідно.
За підсумками торгів 28 жовтня 2011 р. індекс Nikkei підвищився на 123,93 пункту (+1,39%) і склав 9050,47 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня не змінився і склав на закритті торгів 75,89 ієни/дол.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся