Фондові торги в Японії 27 березня 2012 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 2,36%

НовиниЕкономіка    27.03.2012 - 09:33

Фондові торги в Японії 27 березня 2012 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 2,36% - до 10255,15 пункту - максимального рівня з 11 березня 2011 р., коли на країну обрушилися руйнівні землетруси і цунамі. Зростання біржового індикатора сприяли коментарі глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке, що прозвучали напередодні на річній конференції Національної асоціації економіки бізнесу (NABE) у Вашингтоні, який повідомив, що утримання базової облікової ставки на низькому рівні все ще необхідно для підтримки американського ринку праці.

Окремі експерти розцінили заяву голови ФРС як натяк на можливий третій раунд програми "кількісного пом'якшення" (QE). На думку аналітиків, Бернанке "залишив двері відчиненими" для подібних дій, натякнувши, що ФРС готова піти на черговий раунд QE у разі потреби.

На тлі цих новин у інвесторів повернувся інтерес до купівлі ризикованих активів. Котирування "блакитних фішок" продемонстрували зростання після недавньої корекції: акції автовиробника Honda Motor Co. зросли в ціні на 2,9%, виробника фототехніки Canon Inc. - на 2,7%, інвестиційного банку Nomura Holdings - на 3%.

На позитивній території торги завершилися і для Sumitomo Metal Mining Co., що працює в гірничодобувному сегменті. Її акції підскочили в ціні на 7%, давши стимул до зростання котирувань компаній, що працюють в секторі кольорової металургії. Раніше компанія підтвердила запаси нового золотоносного родовища на Алясці.

У ході сесії росли котирування фінансових компаній Японії: папери найбільших банків країни Mitsubishi UFJ Financial, Sumitomo Mitsui Financial і Mizuho Financial додали в ціні від 2,1% до 2,8%.

За підсумками торгів 27 березня 2012 р. індекс Nikkei піднявся на 2,36% і склав 10255,15 пункту. Курс долара до ієни підвищився на 0,26 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 82,84 ієни/дол.

Нагадаємо, фондові торги 26 березня в Японії завершилися незначним підвищенням індексу Nikkei (на 0,07%).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top