ru ua

Фондові торги в Японії 27 квітня завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,39%

Фондові торги в Японії 27 квітня 2011 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,39%. Індикатор піднявся до максимального за більш ніж два тижні значення на тлі як корпоративних, так і макроекономічних новин, повідомляє РБК.

Зокрема, на настрій японських інвесторів позитивно вплинула доповідь дослідницької організації Conference Board, яка напередодні опублікувала дані щодо індексу споживчої довіри в США за підсумками квітня 2011 р., що перевершили очікування аналітиків. Показник виріс на 2 пункти до 65,4 пункту, у той час як експерти очікували, що значення індексу складе 65 пунктів.

На цьому тлі вгору пішли котирування представників фінансового сектора Країни висхідного сонця. Акції найбільшого в Японії банку Mitsubishi UFJ подорожчали на 0,3%, у той час як папери його конкурента Mizuho додали в ціні 0,8%.

Також в зеленій зоні закрилося більшість виробників електроніки. Найбільш значним зростанням відзначилася компанія Canon, що займається виробництвом цифрових камер. Незважаючи на несприятливі дані, опубліковані напередодні в квартальному звіті, її акції подорожчали на 7% після того, як інвестиційний банк Nomura Holdings заявив, що вважає перспективи Canon "позитивними". Слідом за нею вгору пішли і котирування інших представників сектора: акції Kyocera подорожчали на 2,7%, а основного конкурента Canon - Nikon - на 1,4%.

Крім того, ближче до кінця торгів відзвітував виробник промислових роботів Fanuc, продемонструвавши більш ніж триразове зростання чистого прибутку за I півріччя 2010-2011 фінансового року. Акції компанії виросли в ціні на 3,6%. Також в "плюс" пішов і конкурент Fanuc, промислова компанія Komatsu - її акції додали в ціні 0,6%.

За підсумками торгів 27 квітня ц.р. індекс Nikkei виріс на 133,15 пункту (+1,39%) і склав 9691,84 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,13 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 81,57 ієни/дол.