ua ru

Фондові торги в Японії 23 лютого завершилися підвищенням індексу Nikkei на 0,4%

Фондові торги в Японії 23 лютого 2012 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 0,4%. Зведений індикатор виріс другий день поспіль і знаходиться на піврічному максимумі. Сьогодні інвестори охоче купували японські акції в надії, що слабла ієна поліпшить перспективи експортного сектора країни.

Курс долара до ієни напередодні піднімався до 80,40 - найвищої позначки з липня 2011 р. На цьому тлі росли котирування акцій провідних японських експортерів, чиї прибутки збільшуються при перерахунку в національну валюту, обмінний курс якої знижується. Папери найбільшого в світі виробника ігрових консолей Nintendo подорожчали на 4%. Акції виробника чипів пам'яті Elpida Memory підскочили на 13%, після того як фонди під управлінням Goldman Sachs і Credit Suisse збільшили свої частки в капіталі Elpida.

Проте акції автовиробника Mazda Motor подешевшали майже на 7%, після того як компанія оголосила про намір залучити до 162,8 млрд ієн (2 млрд дол.) на продажу нових акцій. Додаткова емісія призведе до збільшення акціонерного капіталу Mazda більш ніж на 60%, тобто значного розмивання часток акціонерів.

З початку місяця індекс "блакитних фішок" Nikkei виріс на 9% завдяки поліпшенню апетиту іноземних інвесторів на тлі вливань ліквідності Європейським центробанком і додаткового пом'якшення монетарної політики Банку Японії. Якщо Nikkei не втратить нинішніх позицій, поточний місяць стане кращим для японського ринку лютим з 1991 р.

За підсумками торгів 23 лютого 2012 р. індекс Nikkei виріс на 41,57 пункту (+0,44%) і склав 9595,57 пункту. Курс долара до ієни трохи підвищився по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 80,09 ієни/дол.

Нагадаємо, торги на американських фондових майданчиках 22 лютого закрилися пониженням основних індексів.