ru ua

Фондові торги в США закрилися 9 серпня ц.р. зростанням провідних індексів

Фондові торги в США закрилися 9 серпня 2010 р. зростанням провідних індексів, відіграючи втрати кількох попередніх торгових сесій, викликані негативною макроекономічною американською статистикою, передає РБК. Зростання індикаторів інвестори пов'язують з наміченим на сьогодні засіданням Федеральної резервної системи США, на якому, як очікується, будуть озвучені нові заходи стимулювання американської економіки.
Успішно завершилася сесія для найбільших американських девелоперів після того, як аналітики з німецького Deutsche Bank AG заявили про те, що рецесія на ринку житла США практично завершилася. Котирування будівельних компаній DRHorton і Toll Brothers Inc. за підсумками торгової сесії виросли на 4,34% і 2,73% відповідно, а їх конкурентів Lennar Corp. і KB Home - на 2,85% і 6,48%.
Вдало склалася сесія для однієї з найбільших у світі мереж ресторанів швидкого харчування McDonald's Corp. після того, як компанія повідомила про зростання продажів у липні ц.р. на 7% проти прогнозів зростання на 5,1%. Учасники ринку з оптимізмом сприйняли дану інформацією, в результаті чого акції McDonald's закінчили торги в плюсі на 1,64%.
Зуміли зміцнитися на закритті біржових майданчиків гірничодобувні компанії США на тлі зростання цін на золото і промислові метали. Котирування алюмінієвого гіганта Alcoa і мідьовидобувної компанії Freeport-McMoRan Copper & Gold виросли на 0,6% і 0,12% відповідно, а сталеливарної USSteel Corp. і золотодобувної Newmont Mining Corp. - на 0,85% і 0,35% відповідно.
Зростання вартості "чорного золота" забезпечило підвищення котирувань енергетичних компаній. За підсумками сесії подорожчали папери нафтових гігантів ExxonMobil (+0,77%), Chevron (+0,71%) і ConocoPhillips (+0,67%), а також нафтосервісного підприємства Schlumberger Ltd (+0,66%).
Менш успішно завершилися торги для американського виробника оргтехніки Hewlett-Packard Co. Інвесторам не припав до душі скандал навколо HP. Так, виконавчий директор компанії Марк Херд покинув свій пост 6 серпня ц.р. після того, стало відомо, що він мав інтимні стосунки з однією зі співробітниць компанії, незаконно виплачуючи їй грошові кошти за рахунок HP. На цьому тлі акції компанії впали в ціні на 8%.
Невтішні фінансові результати за I півріччя 2010 р. призвели до падіння котирувань одного з двох найбільших у США іпотечних агентств, підтримуваних федеральним урядом США, Freddie Mac. У звітному періоді компанія збільшила чистий збиток на 18% - до 11,4 млрд дол. у порівнянні з чистим збитком за I півріччя минулого року в розмірі 9,67 млрд дол., в результаті чого котирування Freddie Mac впали на 5,21%.
За підсумками торгів 9 серпня ц.р. індекс Dow Jones виріс на 45,19 пункту (+0,42%) - до 10698,75 пункту, індекс S & P - на 6,15 пункту (+0,55%) - до 1127,79 пункту, а індекс Nasdaq - на 17,22 пункту (+0,75%) - до 2305,69 пункту.