Фондові торги в Європі сьогодні відкрилися підвищенням провідних індексів

Фондові торги в Європі 28 травня 2012 р. відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі надій інвесторів на швидке вирішення "грецького питання". Більш високі ціни на енергоносії і відновлення курсу євро вперше за п'ять торгових сесій також надають підтримку фондовому ринку. Оптимізм учасників ринку пов'язаний з останніми новинами з Греції, де, виходячи з результатів соціологічних опитувань, випливає, що консервативна партія (яка виступає "за" програму допомоги від "трійки" міжнародних кредиторів) заручилася підтримкою населення, що допоможе їй після виборів 17 червня сформувати коаліційний уряд.

Тим часом Швейцарський національний банк повідомив, що розглядає питання створення спеціальної експертної групи, яка займатиметься розробкою екстреної програми на випадок краху євро. У той же час у банку пояснили, що вважають реалізацію подібного сценарію вкрай малоймовірною.

На відкритті торгів на 26,75% обвалилися в ціні акції іспанського банку Bankia, який запросив на минулому тижні фінансову допомогу у держави в розмірі 19 млрд євро. Раніше сьогодні джерела в урядових колах Іспанії повідомили, що кредитна організація отримає від держави держоблігації, а держава, в свою чергу, отримає частку в капіталі Bankia. Bankia зможе використовувати держоблігації як заставу, щоб отримати кошти від Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Європейські фондові торги відкрилися для кредитних організацій Європи на позитивній території. Папери британських Barclays, Royal Bank of Scotland, HSBC Holdings і Lloyds Banking Group виросли в ціні на 0,25% - 1,5%. Акції німецького Deutsche Bank подорожчали на 0,5%, французького BNP Paribas - на 1,1%.

Сприятливо складається сесія для нафтогазових компаній Старого Світу: акції британо-голландської Royal Dutch/Shell і французької Total подорожчали на 0,6% і 0,5% відповідно, акції британської BP додають в ціні 0,2%.

Зазначимо, що німецька біржа сьогодні закрита у зв'язку з національними святами. ФРН відзначає Трійцю - один з найважливіших свят в католицькому церковному календарі. Трійця відзначається протягом двох днів - неділі та понеділка (Pfingstsonntag і Pfingstmontag).

Станом на 11:03 за київським часом британський індекс FTSE 100 підвищився на 52,68 пункту (+0,98%) - до 5404,21 пункту, французький CAC 40 піднявся на 27,10 пункту (+0,89%) - до 3075,04 пункту, а швейцарський індекс SMI додав 12,75 пункту (+0,22%), склавши 5865,19 пункту.

Нагадаємо, ринки акцій Європи 25 травня закрилися невеликим зростанням індексів при знижених обсягах торгів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся