Фондові торги в Європі 28 грудня завершилися незначним зростанням провідних індексів

Фондові торги в Європі 28 грудня 2010 р. завершилися незначним зростанням провідних індексів. Обсяги торгів знаходилися на досить низькому рівні і склали лише чверть від середньомісячного обсягу. Це пов'язано з різними факторами, у тому числі з тим, що багато трейдерів закривали свої позиції напередодні Нового року, а також з-за негоди на східному узбережжі США. Основним же фактором, що зіграв роль в низькому обсязі торгів, став вихідний день у Великобританії, на біржах якої торгуються папери великих банківських груп і гірничодобувних компаній. Торги там сьогодні не проводилися.
Отримавши невеликий імпульс до зростання новиною про збільшення промислового виробництва в Японії вперше за півроку, європейські ринки змінили динаміку котирувань в негативну зону на тлі даних індексу споживчої довіри і ситуації на ринку нерухомості в США. Американські статистичні дані виявилися нижчими за очікування аналітиків.
Акції австрійського Erste Bank на торгах у Відні подорожчали на 2% завдяки оптимістичним прогнозом центробанку країни, оцінюють перспективи на прибуток австрійського банківського сектора в цілому. Курс акцій французького виробника телекомунікаційного устаткування Alcatel-Lucent підвищився на 1,9%.
Автовиробники опинилися в числі лідерів зниження котирувань. Так, папери німецьких Volkswagen AG і BMW AG подешевшали на 0,94% і 2,32% відповідно.На торгах у Парижі курс акцій Peugeot SA впав на 0,6%. Основною причиною зниження стали побоювання того, що підвищення облікової ставки Народним банком КНР негативно відіб'ється на попиті на автомобільному ринку Китаю.
За підсумками торгів 28 грудня 2010 р. німецький індекс DAX виріс на 1,37 пункту (+0,02%) - до 6972,10 пункту. Французький CAC 40 знизився на 3,47 пункту (-0,09%), закрившись на позначці 3858,72 пункту; швейцарський індекс SMI виріс на 0,85 пункту (+0,01%) і склав 6569,06 пункту. Амстердамський AEX підвищився на 1,12 пункту (+0,31%) і склав 356,69 пункту. Індекс "блакитних фішок" FTSEurofirst 300 виріс на 0,3% - до позначки 1140,31 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся