Фондові торги в Європі 18 жовтня відкрилися зниженням провідних індексів

Фондові торги в Європі 18 жовтня відкрилися зниженням провідних індексів услід за біржами США, де негативна тенденція була викликана макроекономічними і корпоративними новинами, що розчаровують. Обнародувані напередодні звіти американських банків Citigroup Inc і Wells Fargo & Co виявилися гіршими за очікування ринку, як і квартальні результати високотехнологічної IBM, які були опубліковані вже після закриття торгів на Уолл-стріт.
На тлі цих новин європейські банки почали сесію на негативній території: папери Barclays, Royal Bank of Scotland і Lloyds Banking Group втратили в ціні від 2,6% до 4%, акції німецького Deutsche Bank подешевшали на 2,7%.
Негативний фон європейським торгам забезпечують також новини з КНР. За даними Національного бюро статистики країни, зростання ВВП держави в III кварталі 2011 р. у річному численні сповільнився до рівня 9,1%. У II кварталі ц.р. він склав 9,5%, а в I кварталі ц.р. - 9,7%. На цьому фоні в "мінус" пішли котирування гірничодобувних компаній, які чекають зниження попиту на продукцію з боку Китаю при уповільненні зростання промвиробництва і зниження темпів зростання ВВП. Акції британо-австралійских ВНР Billiton, Rio Tinto подешевшали на 3,12%, 4,33% відповідно, котирування Xstrata знизилися на 4,5%.
Раніше сьогодні міжнародне рейтингове агентство Moody's повідомило, що може переглянути прогноз по кредитному рейтингу Франції у бік пониження протягом трьох місяців, якщо уряд країни не досягне успіху в проведенні фінансових і економічних реформ. Поки рейтинг країни залишається на найвищому рівні Aaa, прогноз по ньому - "стабільний". Не дивлячись на те, що французька влада спростовує наявність ризиків зниження прогнозу по рейтингу агентством, повідомлення Moody's все ж помітно зіпсувало настрій інвесторам.
Станом на 10:59 за Києвом британський індекс FTSE 100 знизився на 72,88 пункту (-1,34%) - до 5363,82 пункту, німецький DAX - на 88,47 пункту (-1,51%) - до 5770,96 пункту, французький CAC 40 - на 63,19 пункту (-2,00%) - до 3102,87 пункту, а швейцарський індекс SMI - на 39,42 пункту (-0,69%) - до 5683,99 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся