ua en ru

Fitch знизило прогнози по рейтингах шести українських банків до "негативного"

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило прогнози по рейтингах шести українських банків до "негативного". Про це повідомляє прес-служба Fitch.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило прогнози по рейтингах шести українських банків до "негативного". Про це повідомляє прес-служба Fitch.

Були підтверджені довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті та погіршені прогнози зі "стабільного" до "негативного" таких банків, як "Креді Агріколь Банк", "ВТБ Банк", "Укрсиббанк", "Прокредит Банк", "Укрсоцбанк", "Правекс-Банк".

У теж час, прогноз по рейтингах "Альфа-Банку" залишився "стабільним".

Читайте також: Fitch прогнозує появу великих позичальників з ринків

"Дані рейтингові дії слідують переглядом прогнозу по довгострокових РДЕ в іноземній і національній валюті України зі "стабільного " до "негативного". Перегляд прогнозу по довгострокових РДЕ... відображає підвищення ймовірності зниження країнової стелі України (B), у результаті перегляду прогнозу по суверенному рейтингу", - відзначає агентство.

При цьому стабільний прогноз по рейтингах українського "Альфа-Банку" Fitch пояснює упевненістю в потенційної підтримки, яку можуть надати банку його основні акціонери.

Нагадаємо, 1 липня Fitch погіршило прогноз рейтингів України зі "стабільного" до "негативного". Агентство пояснило перегляд прогнозу по рейтингу "ймовірністю подальшого зменшення міжнародних резервів, оскільки у країни складне розклад виплат зовнішнього боргу до 2014 р., а також труднощі в залученні запозичень з міжнародних ринків капіталу". У той же час короткостроковий і довгостроковий РДЕ України були підтверджені на рівні Ст. Стеля країнового рейтингу також підтверджена на рівні B - (істотно недостатній рівень кредитоспроможності).

Читайте також: Fitch знизило прогноз по рейтингах України зі "стабільного" до "негативного"

Услід за пониженням прогнозу по суверенному рейтингу, пройшов ряд технічних знижень прогнозів компаній і регіонів України, що пов'язано з методологією рейтингування Fitch.

У першу чергу зміни торкнулися Lemtrans LLC, DTEK, Fintest Trading Co., Metinvest, Ferrexpo, агрохолдингів MHP, Kernel, Mriya і т.д. Слідом потім були знижені прогнози по Одеській обл., Харкову та "Укрзалізниці". Крім сьогоднішніх банків, були також переглянуті прогнози по двом держбанкам - "Ощадбанку" і "Укрексімбанку".

Варто відзначити, що дії Fitch на даний момент торкнулися лише тих емітентів, чиї рейтинги обмежені суверенним рейтингом України - тобто були на рівні B зі "стабільним прогнозом". Відповідно, прогнози по ним були знижені до "негативного". Однак дії не стосуються емітентів з більш низькими рейтингами - Interpipe (B-, "стабільний" прогноз), Creative Group (B-, "позитивний"), "Нафтогаз України" (CCC).