ua ru

Fitch знизив рейтинги 13 українських банків з В- до ССС

Міжнародне рейтингове агентство Fitch сьогодні, 14 лютого 2014 р. знизило довгострокові рейтинги в іноземній валюті 13 українських банків з В- до ССС.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch сьогодні, 14 лютого 2014 р. знизило довгострокові рейтинги в іноземній валюті 13 українських банків з В- до ССС. Агентством були знижені довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті банків "Укрексімбанк", "Ощадбанк", "Приватбанк", "Промінвестбанк", "Укрсиббанк", "Індустріалбанк", "ПроКредит Банк", "Правекс-банк", "Укрсоцбанк", "Альфа-Банк", "Банк Південний" і Credit Agricole, повідомляє прес-лужба агенства.

Дані рейтингові дії слідують за зниженням агентством довгострокового рейтингу дефолту емітенту (РДЕ) України в іноземній валюті з рівня B - до CCC і підтвердженням довгострокового РДЕ країни в національній валюті на рівні B з "Негативним" прогнозом. Країнова стеля України також був знижений з рівня B - до ССС.

В агентстві відзначають, що рейтингові дії послідували за зниженням довгострокового рейтингу України за зобов'язаннями в іноземній валюті з рівня В - до рівня ССС і підтвердження довгострокового рейтингу України за зобов'язаннями в національній валюті на рівні В - з негативним прогнозом.

Пониження довгострокових РДЕ в іноземній валюті, а також рейтингів пріоритетного боргу в іноземній валюті (у тих випадках, коли такі рейтинги присвоєні) у "Приватбанку" і восьми банків в іноземній власності ("Промінвестбанку", "Укрсиббанку", "Укрсоцбанку", "ВТБ Банку" (Україна), "ПроКредит Банку" (Україна), "Правекс-Банку", Credit Agricole і "Альфа-Банку" (Україна) обумовлено зниженням країнової стелі України. Країнова стеля України CCC відображає підвищений ризик посилення заходів контролю над капіталом і/або введення валютних обмежень, що може суттєво обмежити або погіршити здатність приватного сектора проводити виплати за зобов'язаннями в іноземній валюті. 7 лютого 2014 р. Україна ввела обмежені заходи контролю над капіталом, хоча вони не перешкоджають обслуговування зовнішнього боргу.

Пониження довгострокових РДЕ в національній валюті "Промінвестбанку", "Укрсиббанку", "Укрсоцбанку", "ВТБ Банку" (Україна), "ПроКредит Банку" (Україна), "Правекс-Банку", Credit Agricole з рівня B до B - відображає думку Fitch про високу кореляцію між ризиком введення обмежень щодо зобов'язань в іноземній і національній валюті при посиленні стресу для суверенного емітента. На думку Fitch, у разі прискорення відтоку депозитів в Україні може з'явитися підвищений ризик введення обмежень на здатність банків обслуговувати свої зобов'язання в національній валюті. Так як довгострокові РДЕ в національній валюті "Приватбанку" і "Альфа-Банку" (Україна) вже знаходилися на рівні B - до сьогоднішнього рейтингового дії, вони були підтверджені на цьому рівні. Також на цьому рівні "ПриватБанку" був привласнений довгостроковий РДЕ в національній валюті.

Нагадаємо, раніше Fitch знизило довгострокові рейтинги в іноземній валюті 12 українських компаній після зниження довгострокового рейтингу України за зобов'язаннями в іноземній валюті з рівня В - до рівня ССС.