ua en ru

Fitch знизило рейтинг України в інвалюті до CCC

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті з рівня В- до CCC.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті з рівня В- до рівня ССС, йдеться в повідомленні Fitch.

Довгостроковий рейтинг України за зобов'язаннями в національній валюті підтверджено на рівні В-. Прогноз рейтингу в національній валюті - негативний.

Також Fitch знизив рейтинг держоблігацій України в іноземній валюті з рівня В-до ССС, підтвердивши рейтинг держоблігацій у національній валюті на рівні В-.

Короткостроковий рейтинг України знижено з рівня В до С.

У Fitch пояснили такі рейтингові дії політичними ризиками і невизначеністю (протести проти влади у країні тривають, політичну кризу не врегульовано), а також проблемами економічного характеру. Так, за даними Fitch, золотовалютні резерви Національного банку в січні знизилися із 20,4 млрд дол. до 17,8 млрд дол., причому на підтримку курсу гривні НБУ в січні витратив 1,7 млрд дол.

Серед інших негативних чинників економічного характеру назвало вразливість українського банківського сектора і збільшення зовнішнього державного боргу.

"Fitch передбачає тривалий період політичної невизначеності та відсутності ясності щодо планів уряду по зовнішньому фінансуванню", - йдеться в повідомленні агентства.

У відповідності до шкали Fitch, рейтинги групи "В" означають наявність певних кредитних ризиків при обмеженому запасі міцності, а рейтинги групи ССС - що дефолт емітента, якому він присвоєний, є реальною можливістю, а здатність виконувати фінансові зобов'язання залежить від ділової або економічної кон'юнктури.

Наприкінці січня у Fitch зазначили, що зіткнення між антиурядовими демонстрантами і правоохоронцями в Україні можуть послабити рівень довіри до гривні і спричинити зростання попиту на іноземну валюту, незважаючи на позитивний ефект від кредиту РФ.

Раніше у Fitch заявляли про те, що виділення Україні кредиту від Російської Федерації у сумі 15 млрд дол. посприяє зміцненню курсу гривні, принаймні, до першої половини 2015 р.

У листопаді 2013 р. Fitch допускало девальвацію гривні до 9 грн/дол. до кінця 2014 р.

Нагадаємо, 28 січня міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's знизило довгострокові і короткострокові рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній валюті з В-/B до CCC+/C, а також підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні рейтинги країни в національній валюті на рівні В-/B (прогноз рейтингів - "негативний").

1 лютого міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинг державних облігацій України із Саа1 до Саа2, прогноз рейтингу - "негативний".