Єврозона може узгодити план допомоги EFSF 23 жовтня

Лідери Європи можуть погодити план надання фінансової допомоги антикризовому фонду на саміті в неділю, 23 жовтня, дозволивши йому гарантувати частину нових облігацій єврозони. Про це заявили 18 жовтня європейські чиновники, повідомляє Reuters.
За цим планом, Європейський фонд фінансової стабільності буде обіцяти інвесторам в облігації Іспанії, Італії або інші високоризикові бонди відшкодувати частину будь-яких збитків за ним у випадку дефолту.
"Це центральна ідея", - сказав офіційний представник єврозони, додавши, що розглядаються й інші сценарії того, як збільшити стабфонд. Ринки вважають, що він недостатньо великий для заборони розповсюдження кризи суверенних боргів.
За рахунок гарантій від 20-30 первинних збитків, наприклад, фонд розміром 440 млрд євро, може наростити "боєздатність" в 3-5 разів, до більш ніж трильйона євро.
Але замість фіксованої ставки левериджа, на яку розраховують більшість учасників фінансових ринків, стабфонд, швидше за все, буде приймати рішення про розмір допомоги для кожного окремого випадку, в залежності від країни і поточних умов на ринках.
"EFSF буде оголошувати цифру на етапі транзакції", - сказав Reuters Соні Капур, керуючий директор дослідницького інституту Re-Define, який першим запропонував ідею використовувати EFSF і далі постійний механізм стабілізації (ESM) для забезпечення облігацій.
Ра рахунок такої процедури планується повернути довіру ринків облігацій країн єврозони.
Переговори за участю влади валютного блоку та інституціональних інвесторів тривають.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся