Євросоюз затвердив нові правила контролю іноземців на кордоні

НовиниПолітика    01.07.2017 - 13:13
Фото: прапор ЄС (twitter/European Commission)
Фото: прапор ЄС (twitter/European Commission)

Нова система в’їзду-виїзду зберігатиме інформацію, документи подорожувальника та біометричні дані

Посли країн-членів Європейського Союзу підтримали досягнуту раніше домовленість між мальтійським головуванням у Раді ЄС та представниками Європарламенту про створення системи автоматичної реєстрації в'їзду-виїзду громадян третіх країн у межах Шенгенської зони. Про це повідомляє прес-служба Ради Євросоюзу.

Передбачається, що нова система діятиме як щодо іноземців, які в'їжджають до Шенгену за візами, так і щодо громадян, які перетинають кордони ЄС без віз для короткострокових поїздок на період не більше 90 днів протягом півроку.

Зазначено, що нова система в’їзду-виїзду зберігатиме інформацію про особу та документи подорожувальника, а також зберігатиме біометричні дані (включно з відбитками пальців та фотографією). Ці дані будуть зберігатися у єдиній системі терміном від трьох до п’яти років.

Як повідомляється, збережена інформація буде доступною для прикордонних органів та органів влади держав-членів ЄС, компетентних перевіряти, чи виконує громадянин третьої країни умови в'їзду або перебування.

Європейські чиновники сподіваються, що нові правила допоможуть скоротити час перетину кордону і підвищать якість прикордонних перевірок, а також допоможуть у боротьбі з тероризмом, дозволяючи правоохоронним органам отримати доступ до історії перетинів кордонів подорожувальником.

Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель застерегла світових лідерів від політики "ізоляціонізму та протекціонізму".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top