ru ua

Євросоюз закликав Росію і Україну до укладення тимчасової угоди по газу

Рада міністрів закордонних справ ЄС прийняла постанову щодо ситуації в Україні, у якій закликала швидше укласти тимчасову угоду про відновлення поставок газу з Росії в Україну на основі недавньої тристоронньої зустрічі.

"Така угода, а також строкові та довгострокові заходи щодо поліпшення енергетичного положення в Україні мають вирішальне значення для забезпечення безпеки поставок і транзиту цієї зими", - йдеться в постанові.

Рада глав МЗС ЄС також закликала уряд України підтримувати темп реформ енергетичного сектора, зокрема, подальшу реструктуризацію газової галузі відповідно до зобов'язань України згідно з договором про Енергетичне співтовариство.

У постанові відзначається зниження рівня насильства в Україні після узгодженого припинення вогню, а також засуджуються численні порушення перемир'я і підкреслюється відповідальність Російської Федерації, якій слід "вивести всі незаконні збройні формування, озброєння, бійців і найманців". Водночас у документі не розглядається можливість зняття антиросійських санкцій.

Нагадаємо, ЄС готовий збільшити фіндопомогу переселенцям в Україні додатково до вже виділених 63 млн євро.

Зазначимо, 18 жовтня Президент України Петро Порошенко повідомив, що в ході переговорів в Мілані Україна і Росія домовилися про зимову ціною на газ в 385 дол. за тис. куб. м.

Також Порошенко заявив, що в Мілані були узгоджені параметри нового газового контракту України і РФ.

Нагадаємо, 21 жовтня у Брюсселі (Бельгія) відбудуться чергові газові переговори у форматі "Україна-Росія-Єврокомісія".

Як заявили сьогодні в "Нафтогазі", Україна наполягає на тому, щоб у проміжній газовій угоді Російська Федерація гарантувала поставки певних обсягів газу.