Європол назвав Євро-2016 привабливою мішенню для терористів

Європол назвав Євро-2016 привабливою мішенню для терористів
Фото: Роб Уейнрайт із великим занепокоєнням очікує Євро-2016

"Атакувати такі незахищені цілі, як кафе, ресторани і концертні зали дуже легко"

Європол заявляє про загрозу терористичних актів під час проведення чемпіонату Європи з футболу у Франції влітку 2016 року. Про це сказав директор відомства Роб Уейнрайт в інтерв'ю газеті Die Welt.

"Я з великим занепокоєнням очікую на чемпіонат Європи з футболу", - зазначив він.

За словами Уейнрайта, чемпіонат "є привабливою мішенню для терористів".

"Атакувати такі незахищені цілі, як кафе, ресторани і концертні зали дуже легко. Для поліції це особливий виклик", - констатував він.

Глава Європолу наголосив, що неможливо цілодобово спостерігати за всіма потенційними терористами в Європі, оскільки для цього просто немає достатніх ресурсів. Крім того, це суперечить "розумінню вільної демократії", вважає Уейнрайт.


Він додав, що з моменту вчинення терактів у Парижі і Брюсселі європейські спецслужби посилили взаємодію, стали активніше обмінюватися інформацією, проте цього недостатньо. На думку Уейнрайта, в Європі поки немає єдиного визначення щодо того, "хто вважається особливо небезпечним". Європейським державам необхідно уніфікувати підхід до цього питання, переконаний він.

Як відомо, проведення чемпіонату Європи з футболу заплановане з 10 червня по 10 липня 2016 року. Євро-2016 прийматимуть 10 стадіонів у 10 містах Франції.

Нагадаємо, напередодні жахливих вибухів у Брюсселі Європол попереджав, що терористи "Ісламської держави" планують провести масштабні теракти в Європі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся