Європейська Рада наприкінці червня розгляне додаткові санкції проти РФ, - ван Ромпей

Європейська Рада наприкінці червня 2014 р. оцінить деескалацію ситуації в Україні і, ґрунтуючись на цьому, ухвалить рішення про доцільність застосування додаткових санкцій проти Росії.

Європейська Рада наприкінці червня 2014 р. оцінить деескалацію ситуації в Україні і, ґрунтуючись на цьому, ухвалить рішення про доцільність застосування додаткових санкцій проти Росії. Про це сьогодні на прес-конференції по завершенні саміту G7 у Брюсселі заявив голова Європейської Ради Герман ван Ромпей, повідомляє "ВВС-Україна".

Ван Ромпей заявив, що ЄС очікує від Росії співпраці із новим Президентом України Петром Порошенком, а також закликає Москву прискорити відведення російських військ від українського кордону і використати свій вплив на припинення насильства на сході України.

"Ми очікуємо, що Росія працюватиме з ним (Петром Порошенком) як з Президентом, ми очікуємо, що Росія відведе свої війська від українських кордонів, використає свій вплив на збройних сепаратистів, щоб вони склали зброю і відмовилися від насильства, і ми готові застосувати подальші санкції, якщо в цьому буде необхідність. Лідери G7 передадуть це Путіну під час заходів у Франції", - заявив він.

Голова Європейської Ради також не погодився із критикою російського прем'єр-міністра Дмитра Медведєва на адресу рішення саміту G7, і наголосив, що дії української влади під час проведення операцій з відновлення порядку на сході України є достатньо стриманими.

"Треба визнати, що Україна продемонструвала достатньо стриманості з початку кризи. Пам'ятаєте Крим, де вони, дійсно, продемонстрували стриманість, і зараз в останні тижні вони намагаються відновити порядок. Це їх конституційне право, і ми це право визнали також в заяві G7", - заявив ван Ромпей.

Нагадаємо, 4 червня під час саміту лідери країн G7 засудили дії Росії, які порушують суверенітет України, та підтвердили намір вдатися до більш суворих санкцій, якщо цього вимагатиме ситуація.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся