ua en ru

Європарламент рекомендував ЄС розширити санкції проти РФ на ядерний сектор і міжнародні фіноперації

Європарламент рекомендував ЄС розширити санкції проти РФ на ядерний сектор і міжнародні фіноперації Джерело фото:flickr.com/European Parliament

Європейський парламент рекомендував Європейській раді розширити санкції проти Росії на ядерний сектор і міжнародні фінансові операції у разі подальшої дестабілізації ситуації в Україні, підтримавши відповідну резолюцію.

"(Європарламент) закликає до продовження поточного режиму санкцій ЄС, зокрема, з огляду майбутнього в березні 2015 р. засідання Ради ЄС, доти, поки Росія не буде в повній мірі поважати і, насамперед, виконувати свої мінські зобов'язання. Настійно закликає комісію знайти шляхи для зміцнення солідарності між державами-членами", - йдеться в резолюції.

При цьому євродепутати підкреслює необхідність прийняття чіткого набору критеріїв, які, будучи досягнуті, можуть запобігти введення нових обмежувальних заходів проти Росії або призвести до скасування попередніх.

Серед таких критеріїв у документі позначені: дотримання режиму припинення вогню, беззаперечне виведення з України всіх російських військ і підтримуваних Росією незаконних збройних формувань і найманців, обмін усіма в'язнями, включаючи Надію Савченко, і відновлення контролю України над всією її територією, включаючи Крим.

"У разі будь-яких подальших дій Росії по дестабілізації України (Європарламент) пропонує Європейській раді прийняти подальші обмежувальні заходи і розширити їх дію на ядерний сектор, а також обмежити здатність російських підприємств проводити міжнародні фінансові операції", - йдеться в документі.

При цьому євродепутати визнають, що ЄС повинен бути готовий підтримати межуючі з державами-членами країни, надавши їм такий же рівень безпеки, як і всіх держав-членів Євросоюзу.

У своїй резолюції Європарламент в черговий раз "висловлює свою повну солідарність з Україною та її народом; підтверджує свою прихильність до незалежності, суверенітету, територіальної цілісності, непорушності кордонів і європейського вибору України. Засуджує акти тероризму і злочинну поведінку сепаратистів та інших нелегальних сил у Східній Україні".

Також у своїй резолюції євродепутати закликали ЄС вивчити способи підтримки українського уряду у зміцнення оборонного потенціалу і захисту зовнішніх кордонів України, подати протягом двох місяців програму боротьби з російською пропагандою, опрацювати можливість направлення в Україну "блакитного гуманітарного конвою" та розробки плану фінансової допомоги для України.