ua en ru

У Європарламенті розглядають посилення боротьби з російською пропагандою, - проект резолюції

У Європейському парламенті розглядають посилення заходів по боротьбі з російською пропагандою. Про це йдеться в проекті резолюції Європарламенту щодо ситуації в Україні, розробленій групою депутатів від Європейської народної партії (ЄНП).

Зокрема, згідно з проектом документа, євродепутати мають намір закликати Європейську комісію та комісара з питань розширення та європейської політики сусідства Йоханнеса Хана підготувати і представити в Європарламенті протягом двох місяців комунікаційну стратегію з протидії російській пропагандистській кампанії, "спрямованої проти ЄС та його східних сусідів, а також самої Росії".

Також у Європарламенті вважають за необхідне розробити інструменти, які дозволять ЄС і державам-членам виробити власну пропагандистську кампанію на європейському та національному рівнях.

Зазначимо, член ЄНП Яцек Саріуш-Вольський у своєму Twitter пояснив, що переговори остаточного тексту спільної резолюції почнуться сьогодні в рамках першої в новому році пленарного тижня Європарламенту, а голосування по ньому пройде у четвер, 15 січня.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Латвії Едгарс Ринкевичс заявив, що ЄС розглядає можливість створення російськомовного каналу для боротьби з російською пропагандою.

При цьому Литва, велика Британія, Данія та Естонія закликали ЄС розробити план боротьби з російською пропагандою.