Європа потребує більш ефективного органу незалежного спостереження за бюджетами країн єврозони, - Штарк

П'ятниця 14 жовтня 2011 13:50

Європа потребує більш ефективного органу незалежного спостереження за бюджетами країн єврозони, який може бути створений негайно, без зміни законів Євросоюзу, заявив член керуючої ради Європейського Центробанку Юрген Штарк, передає Reuters з посиланням на Латвійське радіо.

"Я запропонував створити новий інститут, новий комітет, який можна було б назвати Європейське бюджетне управління. Бюро було б незалежним і могло б почати працювати без величезної кількості формальностей, оскільки його створення не потребує зміни Лісабонського договору", - сказав член керуючої ради ЄЦБ.

За його словами, така установа могла б також виступати в ролі радника на національному та європейському рівнях. "Новий наглядовий орган міг би приступити до роботи негайно, і його першим завданням став би контроль за виконанням бюджетних норм (країн Євросоюзу)", - заявив Штарк.

На думку Штарка, Європейське бюджетне управління, як він його собі уявляє, могло б стати ядром єдиного міністерства фінансів єврозони, коли воно почне своє існування.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся