ua en ru

Єврокомісія: Росія - сторона конфлікту, а не посередник у нормандському форматі

Єврокомісія: Росія - сторона конфлікту, а не посередник у нормандському форматі Фото: Урсула фон дер Ляйен (flickr com european_parliament)

Німеччина і Франція грають в нормандському форматі роль модераторів і спостерігачів. Росія є однією зі сторін конфлікту.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на заяву президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляйєн після саміту "Східного партнерства".

Саме так вона відповіла на запитання журналістів, який формат переговорів з Росією ЄС обиратиме у разі реагування на нову агресію проти України.

"Формат переговорів дуже чіткий. Після анексії Криму Росією був створений нормандський формат, де Німеччина і Франція - модератори і спостерігачі, а сторонами конфлікту є Україна і Росія. Ми працюємо в цьому форматі. Я думаю, це і є потрібний формат для цього конфлікту", - сказала фон дер Ляйєн.

Вона підтвердила, що влітку цього року Єврокомісія отримала від Європейської ради завдання розробити різні варіанти дій у разі подальшої агресії Росії проти України, і виконала домашнє завдання.

Євросоюз готовий відповісти на агресивні дії РФ, хоча сподівається, що подібного не відбудеться.