Єврокомісія оприлюднила пропозиції для підвищення ефективності ЄС
Єврокомісія пропонує об’єднати посади президентів Європейської Ради та ЄК
Структура Європейського союзу може стати ефективнішою завдяки об’єднанню в одну посади Президента Європейської Ради та Президента Європейської Комісії. Про це йдеться у рекомендаціях Комісії для нового довгострокового бюджету Європейського союзу, передає прес-служба представництва ЄС в Україні.
Зазначається, що це дозволить виконати пріоритети після 2020 року. Свої пропозиції Єврокомісія висловила напередодні неформальної зустрічі лідерів, яку заплановано на 23 лютого 2018 року.
За допомогою наданих пропозицій Єврокомісія прагне визначити для лідерів ЄС фінансування, на яке вони можуть сподіватися на рівні Євросоюзу. Це стосується реалізації амбітних цілей ЄС у таких сферах як захист зовнішніх кордонів, підтримка справжнього Європейського оборонного союзу, посилення трансформації Європи у цифровій сфері або підвищення ефективності ЄС у галузі регіональної та сільськогосподарської політик.
"Ми маємо уникнути повторення 2013 року, коли бюджет ЄС було ухвалено із запізненням. У випадку неприйняття бюджету, не зможуть вчасно розпочатися багато проектів вартістю понад 100 тисяч євро. Це стосується ініціатив у таких ключових сферах, як, зокрема, підтримка бізнесу, енергоефективність, охорона здоров’я, освіта та соціальна інклюзивність. Як результат, тисячі молодих людей не зможуть взяти участь у програмі обміну Erasmus+ у 2021 році”, - прокоментував Єврокомісар з питань бюджету та людських ресурсів Ґюнтер Еттінґер.
Що стосується інституційної структури, Комісія запропонувала різні варіанти покращення організації європейських виборів.
"Наразі не час для довгих дискусій щодо інституційної реформи чи зміни Договору. Проте ми можемо зробити кроки задля підвищення ефективності роботи Європейського Союзу, щоби досягнути ключових речей, які мають значення для європейців. Тут є декілька варіантів дій, проте ціль однакова - створення Європи, яка приносить реальні результати", - відзначив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.
Стосовно виборів до Європейського парламенту, то ЄК запропонувала, аби політичні партії заздалегідь висували кандидатів - ще до кінця 2018 року. Тоді передвиборчі кампанії зможуть розпочатися раніше. Єврокомісія також пропонує акцентувати більше уваги на зв’язку між партіями країн-членів ЄС та європейськими партіями.
Також лідери Європейської Ради мають вирішити питання щодо складу Європейського парламенту в 2019-2024 роках, а також, що робити з вакантними місцями після виходу Об’єднаного Королівства з ЄС. Основою для цих рішень має стати пропозиція Європарламенту.
Окрім того, перед призначенням нового складу Єврокомісії, лідери мають вирішити: чи варто й далі дотримуватись принципу одного представника з кожної країни-члена Євросоюзу, чи зменшити склад Комісії.
Нагадаємо, у лютому 2018 році в ЄС набув чинності новий кодекс поведінки єврокомісарів.