ЄЦБ оголосив про відновлення кредитування банків на 1 рік і перезапуску програми викупу облігацій з покриттям

Четвер 06 жовтня 2011 17:12

Голова Європейського центробанку (ЄЦБ) Жан-Клод Тріше оголосив про відновлення ряду "нестандартних" заходів пом'якшення грошово-кредитної кредитних умов у фінансовій системі єврозони. Так, ЄЦБ відновить надання банкам кредитів строком на 1 рік. Крім того, ЄЦБ почне нову програму викупу облігацій з покриттям (covered bonds), на цей раз її обсяг складе 40 млрд євро.
З липня 2009 р. по червень 2010 р. ЄЦБ набував облігації з покриттям на первинному і вторинному ринках в рамках програми обсягом 60 млрд євро. Програма, в ході якої ЄЦБ купував забезпечені облігації (наприклад, з іпотечним покриттям), була спрямована на те, щоб "розвантажити" баланси банків і стимулювати кредитування.
Нова програма викупу забезпечених облігацій триватиме з листопада 2011 р. по жовтень 2012 р., повідомила прес-служба ЄЦБ.
Крім того, керуючий ради ЄЦБ вирішив провести два раунду рефінансування банків строком приблизно на 1 рік - в жовтні і грудні 2011 р. Раніше антикризові тендери з надання банкам ліквідності строком на 12 місяців проводилися з червня по грудень 2009р. і користувалися рекордним попитом.
На прес-конференції Тріше вказав на "зростають ризики зниження" відносно економічних перспектив єврозони. На думку аналітиків, це означає, що в наступні місяці ЄЦБ може вдатися до зниження базової ставки рефінансування.
Раніше сьогодні ЄЦБ залишив базову ставку без змін - на рівні 1,5% річних.
У 2011 р. ЄЦБ двічі підвищував облікову ставку - у квітні та липні (обидва рази на 0,25 процентного пункту). На жорсткість монетарної політики ЄЦБ змушувала йти інфляція, що все прискорювалась з початку 2011 р., і яка вийшла за межі встановленого для країн Євросоюзу (ЄС) цільового орієнтира 2%. Проте останнім часом ситуація кардинально змінилася: на перший план вийшли побоювання різкого уповільнення економічного зростання в єврозоні. Напередодні Міжнародний валютний фонд (МВФ) виступив із закликом до ЄЦБ знизити ставку рефінансування, якщо знижувальні ризики для економічного зростання не ослабнуть.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся