У цьому році український аграрний експорт склав майже 13 млрд долларів

У цьому році український аграрний експорт склав майже 13 млрд долларів
Ілюстративне фото (pixabay.com)

У трійку товарів-лідерів увійшли зернові культури, олії та насіння олійних культур

За період з січня до вересня 2018 року зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу склав 16,8 млрд долларів, а частка експорту - 12,9 млрд. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, передає РБК-Україна.

За її словами, минулоріч цей показник досягнув рекордні майже 18 млрддолларів. 

"За результатами дев'яти місяців 2018 року, показники експорту продемонстрували незначне зменшення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Проте обсяги цьогорічного врожаю дають нам всі підстави очікувати результати на не гіршому рівні за підсумками року", - наголосила Трофімцева.

У трійку лідерів аграрного експорту традиційно увійшли зернові культури (37%), олії (24,1%) та насіння олійних культур (10,3%).

Водночас цьогоріч збільшились обсяги експорту насіння ріпаку - на 15,2%, м’яса та субпродуктів домашньої птиці - на 29,3%, яєць птиці - на 73,9%, олії зі свиріпи, ріпакової або гірчичної - на 83,9%, горіхів - на 79,4%, шоколаду та інших продуктів з вмістом какао - на 21,3%, олії соєвої - на 18,3%, маргарину - на 31,9%, кондитерських виробів з цукру - на 20%, масла вершкового та інших жирів, вироблених з молока - на 16,3%, хлібобулочних, кондитерських виробів - на 12%, вин виноградних натуральних - на 46,5%.

Найбільше українську продукцію постачають у країни Азії (43,5%), на другому місці країни - Європейського союзу (31,8%), на третьому - країни Африки (13%).

Серед зазначених регіонів лідерами серед країн покупців є Індія, Китай, Туреччина, Нідерланди, Польща, Італія, Єгипет, Туніс та Марокко.

Нагадаємо, раніше НБУ оприлюднив дані, які свідчать, що у жовтні узагальнений індекс зміни цін для українських експортерів знижується.

Здебільшого показник падав за рахунок цін на сталь. Водночас стримували його зростання цін на кукурудзу та залізну руду.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся