ru ua

ЄС закликає Росію укласти з Україною тимчасовий газовий договір

Єврокомісія закликає Росію укласти з Україною тимчасовий договір на газ за ринковою ціною до рішення Стокгольмського арбітражу.

Єврокомісія закликає Росію укласти з Україною тимчасовий договір на газ за ринковою ціною до рішення Стокгольмського арбітражу. Про це в ході брифінгу в Києві заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Гюнтер Еттінгер, передає кореспондент РБК-Україна.

"Наша пропозиція полягає в тому, щоб знайти проміжне рішення і уникнути проблем в осінньо-зимовий період... підписати проміжний контракт на певну кількість газу за ринковою ціною", - заявив Еттінгер.

Нагадаємо, Україна готова купувати у Росії газ 320 дол. за тис. куб. м влітку та 385 дол. за тис. куб. м - в піковий зимовий період.

"Наша позиція така ж, як і позиція єврокомісара, пов'язана з ціною, яка формується на літній період близько 320 доларів за 1 тис. кубометрів і 385 доларів в піковий зимовий період. А потім буде формуватися зимова ціна незалежно від того, скільки ми будемо брати в літній і піковий період. Швидше за все, ми будемо говорити про цю спільної позиції 6 вересня", - заявив журналістам 27 серпня 2014 р. міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Продан.

При цьому міністр зазначив, що позиція України і ЄС у тому, щоб до врегулювання спору у Стокгольмі сторони повинні знайти проміжний компроміс, поки арбітраж у Страсбурзі визначиться з ціною.

Україна розраховує до кінця 2014 р. отримати рішення Стокгольмського арбітражу щодо газової суперечки з Росією. НАК "Нафтогаз" вимагає в Стокгольмському арбітражі зобов'язати РФ "встановити справедливу ринкову ціну на газ".