ЄС закликає лідерів G20 підтримати ініціативу розширення ресурсів МВФ на саміті в квітні

НовиниЕкономіка    01.04.2012 - 10:55

Євросоюз закликає лідерів G20 підтримати ініціативу розширення ресурсів Міжнародного валютного фонду (МВФ) на саміті в квітні 2012 р. після прийнятого раніше рішення Єврогрупи про збільшення сумарного кредитного потенціалу антикризових фондів EFSF і ESM.

Як передає Reuters, МВФ оцінює свою потребу в додаткових ресурсах в 600 млрд євро. Вони необхідні для кредитування країн, що зіткнулися з проблемами через боргову кризу єврозони.

Більшість представників G20 раніше висловилися на підтримку ідеї розширення кредитного потенціалу МВФ лише за умови реалізації єврозоною власної програми залучення коштів для боротьби з борговою кризою. Іншими словами, міжнародне співтовариство дало зрозуміти, що погодиться надати МВФ додаткові кошти лише після того, як єврозона задіє власні фінансові ресурси і розширить антикризовий потенціал.

У п'ятницю Єврогрупа прийняла рішення збільшити сумарний кредитний потенціал стабілізаційних механізмів з поточних 500 млрд євро до 800 млрд євро.

Коментуючи рішення Єврогрупи і питання про розширення ресурсів МВФ, міністр економіки Данії Маргрете Вестагер зазначила: "Необхідно забезпечити МВФ достатніми ресурсами для того, щоб структура продовжувала підтримувати світову економіку. Досягнута напередодні угода є важливим кроком у цьому відношенні". За словами Вестагер, розширення ресурсів МВФ відповідає інтересам усіх держав, незважаючи на те, що багато хто розглядає ініціативу переважно в контексті боротьби з борговою кризою в єврозоні. "Я сподіваюся, що домовленості (про розширення ресурсів МВФ), над якою ми всі працюємо, буде досягнуто в квітні" - сказала Вестагер.

Також про можливе розширення МВФ після рішення Єврогрупи заявляла глава фонду Крістін Лагард. "Об'єднання ресурсів EFSF і ESM поряд з іншими зусиллями, що робляться європейськими лідерами, підтримає зусилля МВФ щодо розширення власних ресурсів, що піде на користь всьому європейському співтовариству", - йдеться в заяві Лагард.

Нині МВФ має в розпорядженні приблизно 380 млрд дол, що він може використовувати для кредитування проблемних країн. Таким чином, виходячи з намірів МВФ, загальний обсяг резервів фонду може бути збільшений приблизно до 1 трлн дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: G20, Евросоюз
On Top