ru ua

ЄС відзначає зниження жорстокості на Донбасі і очікує від РФ та сепаратистів виконання мінських угод

Європейський Союз відзначає зниження жорстокості на сході України після початку застосування угоди про припинення вогню і чекає виводу російських військ.

Європейський Союз відзначає зниження жорстокості на сході України після початку застосування угоди про припинення вогню і чекає виводу російських військ. Про це сьогодні на засіданні комітету з питань закордонних справ Європарламенту заявив директор з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії, регіонального співробітництва та ОБСЄ Європейської служби зовнішніх дій Гуннар Віганд, передає ЄС-плюс.

"В результаті припинення вогню рівень жорстокості зменшився. На жаль, незважаючи на підтримку припинення вогню, інциденти у вигляді обстрілу продовжуються, особливо в районі Донецького аеропорту", - сказав він.

Говорячи про імплементацію Мінської угоди про припинення вогню, представник ЄС відзначив прийняття українським парламентом законів про амністію і про спеціальний статус деяких районів Донецької та Луганської областей як сигнал виконання досягнутої угоди про припинення вогню.

При цьому Віганд підкреслив, що ЄС продовжує чекати відповіді з боку сепаратистів і російських військ.

"Ми сподіваємося, що російські війська будуть виведені під наглядом ОБСЄ", - сказав він.

Раніше прес-секретар представника ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон Майя Косьянчич заявила, що прийнявши закони про особливий статус окремих районів Донбасу і амністію учасників подій на Донбасі, Україна виконала свої зобов'язання в рамках мінських угод від 5 вересня 2014 р.

Зазначимо, 16 вересня 2014 р. Верховна Рада України підтримала президентський законопроект №5081 "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Зокрема, закон призначає місцеві вибори в окремих районах Донбасу, які отримають особливий статус, на 7 грудня 2014 р.

Цього ж дня український парламент прийняв ще один законопроект Президента України Петра Порошенка - №5082 "Про недопущення переслідування і покарання осіб-учасників подій на території Донецької і Луганської областей".

Нагадаємо, 5 вересня 2014 р. тристороння контактна група Україна-Росія-ОБСЄ на переговорах у Мінську (Білорусь) підписала з лідерами так званих "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" протокол про припинення вогню.