ua ru

ЄС залишив в силі санкції проти Росії

Посли країн-членів Європейського союзу вирішили не скасовувати санкції проти Росії.

Посли країн-членів Європейського союзу вирішили не скасовувати санкції проти Росії, передає Reuters з посиланням на джерела в ЄС.

Сьогодні в Брюсселі посли країн Євросоюзу зібралися, щоб обговорити долю санкцій проти Росії. Європейська служба зовнішньополітичної діяльності представила постпредам доповідь про виконання угоди щодо врегулювання конфлікту на Україні. Після озвучення доповіді представники країн ЄС повинні були прийняти рішення про те, як далі поступати з санкціями.

Напередодні канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не бачить можливості для скасування економічних санкцій щодо Росії. "Ми, на жаль, далекі від цього", - сказала вона на прес-конференції в Берліні.

Нагадаємо, ЄС розширив санкції проти Росії 12 вересня. Введені обмеження торкнулися нафтової галузі, авіабудування та оборонного комплексу. Під європейські санкції потрапили компанії "Роснефть", "Транснефть", "Газпром нафта", Уралвагонзавод, були розширені заходи проти державних банків - Ощадбанку, ВТБ, Газпромбанку, ВЕБ та Россельхозбанка. З 1 серпня всім громадянам і компаніям Євросоюзу заборонено купувати або продавати випущені цими російськими банками папери з терміном обігу більше 30 днів.

У заяві голови Європейської ради Германа Ван Ромпея говорилося, що "в залежності від розвитку ситуації ЄС готовий переглянути узгоджені санкції повністю або частково".