ru ua

ЄС не визнає намічені сепаратистами вибори на Донбасі

ЄС не визнає намічені сепаратистами вибори на Донбасі
Європейський союз не має наміру визнавати результати намічених на листопад місцевих виборів в самопроголошених республіках ДНР і ЛНР на сході України.

Європейський союз не має наміру визнавати результати намічених на листопад місцевих виборів в самопроголошених республіках ДНР і ЛНР на сході України. Про це заявили учасники саміту ЄС у Брюсселі, повідомляє видання Deutsche Welle.

Учасники саміту ЄС зазначили, що це голосування буде суперечити букві і духу мінських домовленостей.

"Заплановане проросійськими сепаратистами голосування в Донецькій та Луганській областях "суперечить букві й духу" підписаної в Мінську у вересні 2014 р. мирної угоди", - цитує агентство Reuters заяву по Україні, прийняту ввечері в четвер, 23 жовтня, учасниками саміту ЄС в Брюсселі.

У той же час, як повідомляється, учасники брюссельської зустрічі у верхах вітали призначені на 26 жовтня вибори до Верховної Ради України.

Крім того, в тексті документа міститься заклик адресований Росії більш активно брати участь у стабілізації обстановки в Україні, зокрема, домогтися того, щоб сепаратисти дотримувалися режиму припинення вогню.

Зазначимо, що в рамках мінських домовленостей сепаратисти зобов'язалися проводити вибори лише у відповідності з законодавством України. Однак тепер вони перешкоджають проведенню виборів у Раду і вирішили провести 2 листопада особисте голосування, яке визначить депутатів місцевих парламентів і глав так званих Донецької та Луганської "народних республік".

Нагадаємо, в Мінську під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком президент Європейської ради Герман ван Ромпей і голова Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу заявили, що вибори в ДНР і ЛНР перекреслять мінські домовленості.