ua en ru

ЄС готовий надати фіндопомогу новому українському уряду, - Яценюк

Європейський союз готовий надати економічну допомогу новому українському уряду.

Європейський союз готовий надати економічну допомогу новому українському уряду. Про це сказав голова політради ВО "Батьківщина" Арсеній Яценюк (на фото праворуч) на прес-конференції в Німеччині по завершенні його спільної з лідером "Удару" Віталієм Кличком (ліворуч) зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель (у центрі), передають "Подробиці".

"Наші європейські та західні партнери готові надати новому українському уряду відповідну підтримку. Коли я кажу про новий український уряд - це не корупційний уряд, що представляє інтереси режиму. А це той уряд, який має рівень довіри, передусім, у західних партнерів", - зазначив Яценюк.

За його словами, були висловлені кілька механізмів надання допомоги. У першу чергу, зазначив він, це кредити МВФ та кредити міжнародних інститутів та ЄС.

ЄС готовий надати фіндопомогу новому українському уряду, - Яценюк

"Хочу нагадати, що обговорювалися кілька цифр і підходів, починаючи з макрофінансової допомоги, яка вже запропонована Україні у розмірі 610 млн євро і закінчуючи збільшенням цієї допомоги до сум, які би ми не хотіли зараз розкривати, тому що це предмет переговорів. Можу вас чітко запевнити, що абсолютно зрозумілий пакет економічної допомоги для нового українського уряду, для української держави", - наголосив Яценюк.

За словами Кличка, ЄС може надати допомогу Україні лише для втілення системних реформ. "Більше години ми говорили з Ангелою Меркель про ситуацію в Україні, про гостру кризу, яку сьогодні обговорює вся Європа. Я задоволений ходом переговорів і сподіваюся на підтримку Німеччини, і роль бундесканцлера в цьому дуже важлива", - зазначив лідер "Удару", передає прес-служба політсили.

Зокрема, на зустрічі з Меркель йшлося також про допомогу Україні, яку готова надати Європа. "Ця допомога, втім, може бути надана не уряду Януковича, а технічному уряду, який матиме довіру людей і почне втілювати реформи у країні", - заявив Кличко .

Раніше повідомлялося, що Кличко попросив Меркель заблокувати всі підозрілі банківські перекази українських чиновників.

ЄС готовий надати фіндопомогу новому українському уряду, - Яценюк

(Фото: прес-служба "Батківщини")

Як раніше заявляв Яценюк, для стабілізації ситуації в Україні потрібно як мінімум 15 млрд дол.