ua en ru

Для стабілізації ситуації в Україні потрібно як мінімум 15 млрд дол., - Яценюк

Для стабілізації ситуації в Україні потрібно як мінімум 15 млрд дол. Про це після зустрічі з Державним секретарем США Джоном Керрі та високопосадовцями ЄС заявив голова політради ВО "Батьківщина" Арсеній Яценюк

Для стабілізації ситуації в Україні потрібно як мінімум 15 млрд дол. Про це після зустрічі з Державним секретарем США Джоном Керрі та високопосадовцями ЄС заявив голова політради ВО "Батьківщина" Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

Відповідаючи на запитання журналіста стосовно суми коштів, яку Україна може отримати в рамках економічного пакету, Яценюк сказав: "За нашими оцінками, мінімальна сума, яка необхідна, щоб стабілізувати ситуацію в Україні, - це 15 млрд долл. Це мінімум, тому що чинний уряд за 3,5 роки взяв 35 млрд долл., які успішно розкрав".

У той же час, як наголосив він, такий пакет може бути запропонований тільки новому українському уряду в тому випадку, якщо нова українська опозиція після конституційної реформи отримає всю повноту влади.

"Це і широка програма підтримки МВФ, і макрофінансова допомога ЄС і інших міжнародних інституцій", - відзначив Яценюк.

"У тому випадку, якщо буде проведена конституційна реформа, Україна зможе отримати економічний пакет не для уряду Януковича, а для української держави, якщо українська опозиція отримає всю повноту відповідальності за справи в країні. Ми не беремо участі в торгах за посаду прем'єр-міністра, і не потрібно купувати опозицію посадою. Якщо мова іде про те, що треба врятувати країну і цей уряд не здатний це робити, то ми готові це робити, але за умові виконання чотирьох пунктів", - підкреслив він.

Перший пункт, за його словами - це зупинка насильства.

"Друге - звільнення заручників, яких взяла сьогоднішня українська влада. Третє - розслідування фактів викрадення, побиття, тортур і вбивства українців. Для цього ми прийняли пропозицію Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо створення незалежної комісії за участі опозиції, влади і одного представника Генерального секретаря, яким буде колишній голова ЄСПЛ", - сказав Яценюк.

Четвертий пункт, за словами Яценюка, - це проведення конституційної реформи, "негайне повернення до того, що Україна буде парламентсько-президентською республікою зі зменшенням повноважень чинного Президента".

Яценюк також зазначив, що для виконання цих пунктів є пропозиція щодо створення додаткової комісії, де представники ООН брали б участь як спостерігачі.
"Ми ні в якому випадку не відкидаємо таку пропозицію, і така комісія може бути створена, якщо українська влада готова до того, щоб звільнити українців, припинити тортури і насильство", - сказав Яценюк.