ru ua

ЄС готовий схвалити операцію з поглинання Facebook сервісу WhatsApp, - WSJ

Євросоюз готовий схвалити операцію з поглинання Facebook сервісу мобільного обміну повідомленнями WhatsApp, пише Wall Street Journal з посиланням на джерело, знайоме із ситуацією.

Раніше проти цієї операції виступала потужна телекомунікаційна індустрія Європи, зазначає видання.

Європейська комісія, центральний антимонопольний регулятор ЄС, швидше за все, схвалить злиття безумовно, зауважило джерело.

Купівля WhatsApp за 19 млрд дол., оголошена Facebook у лютому цього року, стала найбільшою угодою в індустрії стартапів, легко перевершивши найбільше до цього придбання Facebook - покупку сервісу Instagram за 1 млрд дол.

У квітні угоду схвалила Федеральна торгова комісія США, з єдиним застереженням про безпеку користувача даних: Facebook не повинен використовувати особисті дані користувачів WhatsApp для таргетованої реклами. Очікувалося, що дозволів інших регуляторів на угоду не буде потрібно. Однак у травні 2014 р. компанія Марка Цукерберга за власною ініціативою звернулася в Єврокомісію з проханням перевірити транзакцію, щоб уникнути можливих претензій регуляторів в окремих країнах ЄС.

Як повідомлялося на початку вересня, ринкова капіталізація Facebook вперше перевищила 200 млрд дол. Соцмережі вдалося випередити за темпами росту свого основного конкурента - Google.