ua en ru

Експерти прокоментували лідерство Ричкової в опитуванні на 27 окрузі

Експерти прокоментували лідерство Ричкової в опитуванні на 27 окрузі

У період з 5 по 7 липня 2016 року серед жителів 27-го виборчого округу було проведено соціологічне дослідження, спрямоване на виявлення електоральних уподобань громадян. Про це на прес-конференції в ІА "Мост-Днепр" повідомили директор, політолог Агентства соціальних комунікацій Сергій Бєлашко, а також соціолог Агентства Дмитро Марунич.

За словами експертів, сильний вплив на хід виборчої кампанії зробило зняття з виборчого процесу одного з кандидатів – Оксани Томчук, що дозволило значно посилити позиції волонтера, помічника міністра оборони України Тетяни Ричкової.


"Серед всіх опитаних респондентів за Тетяну Ричкову готові віддати голоси 20% виборців. Важливо, що серед виборців, які висловили готовність прийти на виборчі дільниці Тетяна Ричкова набирає 30% голосів. Такі цифри говорять про те, що зняття Оксани Томчук дало сильний кумулятивний ефект для рейтингу Тетяни Ричкової", - повідомив Дмитро Марунич.

Сергій Бєлашко зазначає, що зняття Оксани Томчук дозволило консолідувати патріотичний електорат 27-го округу, який, фактично, віддасть свої голоси за Тетяну Ричкову.

"Спочатку ситуація складалася так, що Оксана Томчук та Тетяна Ричкова ділили практично навпіл одне електоральне поле, хоча з деякою перевагою все-таки йшла Ричкова. Зараз відбувся кумулятивний ефект, який, до речі, не завершений. З урахуванням сильної ідеологічної та політичної схожості, ми прогнозуємо 90-відсоткове додавання електорату", - підкреслив експерт.

Сергій Бєлашко також додав, що рейтингові показники Тетяни Ричкової мають тенденцію до зростання, яка буде відзначена при вдалій мобілізації електорату в останні дні виборчої кампанії.

У дослідженні взяли участь 1,2 тис. респондентів, похибка результатів не перевищує 3,5%.