Експерти прогнозують стабілізацію орендних ставок на ринку торговельної нерухомості в 2012 р.

НовиниЕкономіка    26.03.2012 - 13:34

На ринку торгової нерухомості в 2012 р. прогнозується стабілізація орендних ставок, вважають в компанії CBRE.

Згідно з даними дослідження CBRE, також як і в минулому році, сьогодні попит на якісні об'єкти залишається високим. "У 2011 р. орендні ставки виросли на 5-10% в середньому по ринку. Збільшення ставок в основному відбувалося в I півріччі 2011 р., тоді як в II півріччі 2011 р. ставки залишалися практично незмінними на тлі погіршилася динаміки продажів", - уточнюється в дослідженні.

За даними CBRE, на сьогоднішній день орендні ставки в самих успішних торгових центрах варіюються в межах 100-170 дол. / Кв. м на місяць (без ПДВ, експлуатаційних і комунальних витрат), у той час як орендні ставки в інших торгових центрах знаходяться в діапазоні 55-85 дол. / кв.м на місяць для типової галерейної секції площею 100-200 кв. м. За заявами девелоперів, обсяг нової пропозиції якісних торгових площ в 2012 році складе рекордні 250 тис. кв. м.

На думку директора департаменту стратегічного консалтингу та аналітики CBRE Марини Крестініної, за умови, що протягом 2012 р. серед рітейлерів буде переважати стриманий підхід до планів з розвитку, період поглинання очікуваного обсягу торгових площ може досягти 12-18 місяців. "Разом з тим, беручи до уваги існуючу практику переносів дат введення об'єктів в експлуатацію на більш пізній термін, вихід на ринок всього анонсованого обсягу нової пропозиції малоймовірний", - вважає експерт.

Вона також повідомила, що вакантність у прайм-сегменті залишиться на рівні близькому до нуля, оскільки інтерес рітейлерів зосереджений на торгових об'єктах з найбільш вигідним розташуванням.

"Однак з урахуванням того, що більшість рітейлерів призупинили свої плани по експансії, ми не бачимо підстав для стрімкого зростання орендних ставок навіть у самих успішних торгових центрах. Незначне підвищення ставок можливо в межах 3-5% в локаціях, що користуються найбільшим попитом. У менш успішних торгових центрах ми очікуємо збільшення рівня вакантності, на тлі значного кількості прогнозованого нової пропозиції, а також стабілізацію орендних ставок на рівні 2011 р. при умові відсутності додаткових економічних потрясінь ", - відзначила Крестініна.

CBRE є консалтинговою компанією в галузі нерухомості в світі. Компанія має 450 офісів (включаючи афілійовані офіси) в 60 країнах світу і штат співробітників близько 36 тис. чоловік. Штаб-квартира компанії знаходиться в Лос-Анджелесі (США). Український офіс СBRE був відкритий в січні 2008 р.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top