Експерт: Україна повинна активніше реагувати на порушення торговельних балансів на ринку металопродукції

Україна повинна активніше реагувати на порушення торговельних балансів, в тому числі на ринку металопродукції. Про це заявив економічно експерт, бізнес-омбудсмен при Фіскальній службі України Тарас Качка, коментуючи дефіцит металобрухту на підприємствах металургійної промисловості.

"Українська економіка історично сформувалася як дуже відкрита, і навряд чи можливий перехід на повний протекціонізм для вітчизняних металургійних виробників. Але всі країни з відкритою розвиненою економікою надають допомогу тим чи іншим галузям, - зазначив Тарас Качка. - В Євросоюзі активно використовують різні адміністративні інструменти для допомоги фермерам. Україна має свої пріоритетні галузі, серед яких металургія, і повинна допомагати їм. До речі, в нашій країні позитивним прикладом є підвищення експортного мита на сировину для олійно-жирової промисловості, і в підсумку це позитивно позначилося на виробництві соняшникової олії. Україна повинна активніше використовувати інструменти державного регулювання балансу зовнішньої торгівлі, в тому числі в металургії".

Тарас Качка зазначив, що Всесвітня торгова організація обмежує лише прямі протекціоністські заходи з боку держав-членів, а регулювання ринкових балансів - абсолютно неприпустиме.

"Держава повинна контролювати баланси у зовнішній і внутрішній торгівлі, і якщо вони порушуються в металургійному комплексі, то держава повинна адекватно реагувати в рамках вимог СОТ", - зазначив він.

Дефіцит металобрухту на українських металургійних заводах у 2015 році склався у зв'язку з різким зростанням його експорту. У зв'язку з цим Міністерство економічного розвитку України розглядає можливість підвищити експортне мито на брухт. Об'єднання підприємств "Металургпром" запропонувало МЕРТ встановити експортне мито на рівні 50 євро за тонну.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся