ua en ru

Експерт: Україна повинна активніше реагувати на порушення торговельних балансів на ринку металопродукції

Україна повинна активніше реагувати на порушення торговельних балансів, в тому числі на ринку металопродукції. Про це заявив економічно експерт, бізнес-омбудсмен при Фіскальній службі України Тарас Качка, коментуючи дефіцит металобрухту на підприємствах металургійної промисловості.

"Українська економіка історично сформувалася як дуже відкрита, і навряд чи можливий перехід на повний протекціонізм для вітчизняних металургійних виробників. Але всі країни з відкритою розвиненою економікою надають допомогу тим чи іншим галузям, - зазначив Тарас Качка. - В Євросоюзі активно використовують різні адміністративні інструменти для допомоги фермерам. Україна має свої пріоритетні галузі, серед яких металургія, і повинна допомагати їм. До речі, в нашій країні позитивним прикладом є підвищення експортного мита на сировину для олійно-жирової промисловості, і в підсумку це позитивно позначилося на виробництві соняшникової олії. Україна повинна активніше використовувати інструменти державного регулювання балансу зовнішньої торгівлі, в тому числі в металургії".

Тарас Качка зазначив, що Всесвітня торгова організація обмежує лише прямі протекціоністські заходи з боку держав-членів, а регулювання ринкових балансів - абсолютно неприпустиме.

"Держава повинна контролювати баланси у зовнішній і внутрішній торгівлі, і якщо вони порушуються в металургійному комплексі, то держава повинна адекватно реагувати в рамках вимог СОТ", - зазначив він.

Дефіцит металобрухту на українських металургійних заводах у 2015 році склався у зв'язку з різким зростанням його експорту. У зв'язку з цим Міністерство економічного розвитку України розглядає можливість підвищити експортне мито на брухт. Об'єднання підприємств "Металургпром" запропонувало МЕРТ встановити експортне мито на рівні 50 євро за тонну.