ua en ru

Екс-керівників "Амстора" підозрюють в переведенні автотранспорту мережі на підставні компанії

Група компаній "Амстор" не може встановити місцезнаходження 124 одиниць автотранспорту, що закріплені за підприємствами групи. Про це повідомив директор ТОВ "Амстор" Сергій Сокольський.

У компанії відзначають, що по всій ймовірності транспорт незаконно виведено на підставні компанії, які функціонують на територіях, непідконтрольних владі за вказівкою екс-керуючих мережею Володимира та Олександра Вагоровських.

"Більшість з цих автомобілів, зокрема, комерційний вантажний транспорт, були зняті з реєстрації в органах ДАІ протягом 2014 року, і у нас є підстави вважати, що вони нелегально переправлені на території т. н. ДНР і ЛНР, - зазначив Сокольський.

У компанії сьогодні не можуть встановити місцезнаходження близько 40 вантажних автомобілів Mercedes-Benz ACTROS 4140 і MAN TGA 41.400.

Також Сокольський повідомив, що за підсумками аудиту та перевірок, проведених новим менеджментом, встановлено, що екс-керуючі широко практикували реєстрацію автотранспорту, придбаного за кошти групи, на приватних осіб.

"Переважно це були менеджери середньої ланки, що безпосередньо залежать від Вагоровських (екс-керуючі мережі Володимир і Олександр Вагоровські - ред.). Ряд таких поспішних перереєстрацій проведено буквально в січні", - пояснив він.

Так, за його словами, елітний Mercedes-Benz G 63 AMG, придбаний за рахунок коштів компанії за 1,8 млн грн, згодом був проданий за вдвічі меншу суму особистому водієві Володимира Вагоровського. В січні 2015 р. це ж авто було перереєстровано на іншого власника, проживає в Києві за адресою, де розташовано гуртожиток столичного міліцейського підрозділу "Беркут"(Київ, пр-т Червонозоряний 152а).

Раніше таким же чином була проведена перереєстрація елітного автомобіля BMW 7. Автомобіль був зареєстрований на мешканку Донецька, яка виступала засновником у ряді підставних фірм, в одній з яких директором колись значився відомий лідер сепаратистського руху на Донбасі Павло Губарєв".

Сокольський повідомив, що за всіма вказаними фактами від імені керівництва підприємств групи направлені відповідні звернення в правоохоронні органи.

Нагадаємо, що 31 грудня 2014 р. озброєні люди заблокували роботу ряду магазинів мережі "Амстор" в Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Маріуполі та інших містах. На місця подій прибула міліція, робота магазинів була відновлена, але ненадовго. Зараз не працює більшість магазинів мережі "Амстор".

Смарт-Холдинг, основний акціонер "Амстора", заявив, що озброєні люди, які блокували магазини мережі, діяли за вказівкою її колишнього керуючого і міноритарного акціонера Володимира Вагаровского. Екс-керуючий не погодився з рішенням головних власників про відсторонення його від управління групою компаній "Амстор" і робить все, щоб дестабілізувати роботу торгових центрів і приховати обсяги розкрадань. Результати аудиту, проведеного головним акціонером, виявили спроби Вагоровских присвоїти компанію, а також розкрадання грошових коштів для особистого збагачення.

Вагоровські на даний момент контролюють магазини на території, так званої, "ДНР", виручка яких не приходить на рахунки ДК "Амстор".
Компанія "Гелабран Реал Істейт" - акціонер, який стояв біля витоків створення групи компаній "Амстор" (входить в сферу впливу Едуарда Шифріна й Олександра Шнайдера), підтримав головного акціонера групи Смарт-Холдинг в прагненні стабілізувати роботу торгових центрів "Амстор" по всій Україні. У повідомленні компанії сказано: "Ми засуджуємо дії міноритарного акціонера Володимира Вагоровського і колишнього менеджменту в особі Олександра Вагоровського, які призвели до зупинки роботи магазинів.

У 2009 році Шифрін і Шнайдер - мажоритарні акціонери торгової мережі "Амстор" - продали частину своїх акцій компаніям, пов'язаним зі Смарт-Холдингом. Їх частка зменшилася з 60 до 15%. Смарт-Холдинг став головним акціонером торговельної мережі з 70% акцій.

Частина акцій була викуплена у міноритарного акціонера ГК "Амстор" Володимира Вагоровського. Його частка зменшилася з 40 до 15 %. Брати Олександр і Володимир Вагоровские за рішенням акціонерів до останнього часу займалися операційним управлінням торговельною мережею.