ru ua

Екс-міністр фінансів РФ спрогнозував рекордне зниження частки Росії у світовому ВВП

Екс-міністр фінансів РФ спрогнозував рекордне зниження частки Росії у світовому ВВП Фото: Олексій Кудрін

Кудрін: Російська економіка після 2016 р. зростатиме слабо

Колишній міністр фінансів Російської Федерації (РФ) Олексій Кудрін спрогнозував зниження частки Росії у світовому ВВП до 2,6% до 2020 року. Відповідний прогноз Кудрін дав у своїй статті в газеті "Коммерсант".

Згідно з прогнозом Кудріна, російська економіка після 2016 р. зростатиме слабо - на 0,5-1,5% на рік, "що означає стагнацію".

"До 2020 року частка нашої економіки у світовому ВВП стане найменшою за всі роки нової Росії - приблизно 2,6%. Для прискорення росту бізнесу потрібні позитивні рішення. Ймовірно, навіть план необхідних реформ підбадьорив би ринок: всі хочуть бачити перспективу і будуть оцінювати раціональність пропонованого. Поки такої ясності і готовності до реформ в діях уряду немає", - вважає Кудрін.

За його словами, посилення контрольних і правоохоронних функцій лякає ринок, особливо коли вони реалізуються вибірково. Перевірки по лінії деофшоризації, контроль над цінами та валютними операціями - все це посилює тиск на бізнес.

"Особливо відзначимо "антисанкціі": при глибокій девальвації внутрішнє виробництво автоматично отримало перевагу, а це рішення лише накрутило ціни, знизило життєвий рівень, посилило зростання кредитних ставок і паралізувало багато бізнесів. Замість імпортозаміщення ми отримали шокову терапію", - додав екс-міністр фінансів РФ.

Говорячи про ціни на нафту, він припустив високий рівень їх волатильності в найближчі три-чотири роки. Для того щоб у цих умовах зберегти резерви, на думку Кудріна, Росії необхідно планувати витрати, орієнтуючись на ціну нафти в 50 доларів за барель і дефіцит бюджету не більше 1%.

Нагадаємо, в огляді Global Macro Outlook від Morgan Stanley відзначили, що в другій половині 2015 р. і в 2016 р. економіка Росії буде схильна до негативного впливу нового падіння цін на нафту.

Крім того, Міжнародне рейтингове агентство Moody's прогнозує Росії падіння ВВП в 2016 р. на 0,5% - 1,5%.