ua en ru

Екологічна ситуація на Донбасі залишається вкрай небезпечною, - Геращенко

Екологічна ситуація на Донбасі залишається вкрай небезпечною, - Геращенко Фото: Ірина Геращенко

Українська сторона готує оцінку наслідків на затоплених шахтах Донбасу

У зв'язку з бойовими діями і окупацією окремих районів екологічна ситуація на Донбасі залишається вкрай небезпечною. Про це за підсумками міжвідомчої наради, присвяченої проблемам екології на Донбасі, в Facebook повідомила віце-спікер Верховної Ради, уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації Ірина Геращенко.

"Екологічна ситуація на Донбасі залишається вкрай небезпечною і вимагає негайного реагування як з боку місцевих та центральних органів виконавчої влади України, так і світу", - зазначила Геращенко.

За її словами, особливу тривогу викликають затоплені на окупованих територіях шахти, в яких рівень води майже досяг критичного максимуму.

"Міжнародні партнери по нормандському формату готові сприяти в експертизі екологічної ситуації на шахтах, проведенні відновлювальних робіт, делегуванні на місце експертів. Але інша сторона не дає доступу експертам - і це може закінчитися дуже серйозною екологічною катастрофою", - підкреслила Геращенко.

Крім того, важка ситуація спостерігається на підприємствах поблизу лінії зіткнення, де в результаті постійних обстрілів порушений виробничий цикл, зокрема, на фенольному заводі в Торецьку і Авдіївському коксохімічному комбінаті.

"Складною залишається ситуація на Донецькій фільтрувальній станції, де зберігаються тонни рідкого хлору. У разі пошкодження цих контейнерів екологічна катастрофа загрожує всьому регіону, а ДФС тим часом щодня обстрілюють", - додала Геращенко.

Важлива зустріч , присвячена проблемам екологіі на Донбасі , техногенним і екологічним ризикам , спричиненими збройною а...

Опубліковано Iryna Gerashchenko 11 травня 2017 р.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що будівництво Керченського мосту може призвести до екологічної катастрофи.