ЄБРР зацікавлений працювати в країнах, де парламент має велику вагу, - Т.Міров

Середа 20 квітня 2011 11:05

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) налагоджений "підтримувати плідні контакти з Верховною Радою", оскільки зацікавлений працювати в країнах, де парламент має велику вагу". Про це заявив президентом ЄБРР Томас Міров під час сьогоднішньої зустрічі з головою ВР Володимиром Литвином, повідомляє прес-служба парламенту.

"Нам дуже подобається працювати в країнах, де парламент має велику вагу", - сказав Т.Міров.
Президент ЄБРР зазначив, що участь у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС є одним з найважливіших напрямків роботи Банку в Україні. "Ми були дуже задоволені тим, що під час Міжнародної конференції вдалося зібрати більшу частину запланованих коштів, - сказав він. - Попереду ще багато роботи, але ми зробили вагомий крок уперед". "Ми сподіваємося, що до 2015 року населення України із задоволенням відчує, що ЧАЕС надійно захищена", - додав Т.Міров.

Під час зустрічі було обговорено питання щодо ратифікації Верховною Радою проектів "Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до Києва" (кредит ЄБРР 450 млн євро) та щодо будівництва високовольтної лінії, яка має з´єднати Запорізьку АЕС з Каховською електростанцією. Обидві угоди було підписано минулого року.

В.Литвин повідомив, що ці документи нині перебувають на опрацюванні у Кабінеті міністрів України, і запевнив, що після надходження до парламенту угоди будуть розглянуті у профільному комітеті протягом тижня. "Затримки за Верховною Радою не буде", - сказав він.
Т.Міров також торкнувся питання про можливість внесення змін до Бюджетного кодексу України, які сприятимуть реалізації проектів ЄБРР у муніципальній сфері. За його словами, Банк розробив для України значну кількість нових проектів в муніципальній сфері, проте деякі норми нової редакції Бюджетного кодексу не дозволяють органам місцевого самоврядування брати позики під свої гарантії. При цьому президент ЄБРР наголосив, що ці проекти не потребують надання державних гарантій.

Голова Верховної Ради повідомив, що після зустрічі з віце-президентом ЄБРР Яном Фішером, яка відбулася у лютому ц.р., він доручив профільному парламентському комітету підготувати відповідні пропозиції. Разом з тим, В.Литвин зазначив, що парламент має враховувати позицію уряду щодо необхідності оцінити, як працюють норми Бюджетного кодексу у цілому, і після цього вносити до нього системні зміни і уточнення.

Нагадаємо, за попередніми даними, Україні вдалося зібрати 550 млн євро на чорнобильські проекти під час донорської конференції, яка відбулася сьогодні в Києві. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, підбиваючи підсумки конференції.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся