ЄБРР виділить 4,2 млн євро на будівництво найбільшого підключеного до енергосистеми біогазового заводу в Україні

Четвер 06 червня 2013 12:56

Європейський банк реконструкції та розвитку організовує фінансування в обсязі до 4,2 млн євро для приватної компанії "Екопрод", яке буде використано для будівництва та введення в експлуатацію біогазового заводу потужністю 1,5 МВт в Донецькій області. Про це повідомляє прес-служба банку.

Даною інвестицією банк продовжує підтримку проектів поновлюваної енергетики в Україні, яка все ще значною мірою залежить від імпортованих енергоносіїв, тоді як її власні енергогенеруючі потужності старіють і створюють великі обсяги викидів в навколишнє середовище. Пакет фінансування буде включати в себе 7-річний кредит ЄБРР на суму 3,1 млн дол. і 15-річний кредит Фонду чистих технологій (ФЧТ) на суму 1,1 млн дол.

Біогазовий завод, який спроектує, побудує і буде експлуатувати компанія "Екопрод", вироблятиме 5,8 млн. куб. м біогазу на рік, з яких можна буде виробити 9900 МВт електроенергії. Цей завод стане однією з перших біогазових установок в країні, які відпускають електроенергію в енергоринок.

Даний проект реалізується в рамках Програми фінансування альтернативної енергетики (USELF) - програми інвестицій в обсязі 70 млн дол (з яких 50 млн дол. виділяє ЄБРР і 20 млн дол. - ФЧТ), метою якої є надання фінансування приватним українським підприємствам, що бажають інвестувати в проекти відновлюваної енергетики в Україні. Надання технічної допомоги у підготовці проектів, розвитку нормативно-правової бази та виконанні стратегічної екологічної оцінки фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ).

ФЧТ був заснований в 2008 р. для надання підтримки країнам з середнім рівнем доходу у впровадженні відновлюваних та енергоефективних технологій, що мають високий довгостроковий потенціал для мінімізації викидів парникових газів. В даний час ФЧТ фінансує програми в 15 країнах і одному регіоні, будучи найбільшим чинним багатостороннім кліматичним фінансовим механізмом.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 31 березня 2013 р. банк взяв на себе зобов'язання щодо надання понад 8,63 млрд євро (11 млрд дол.) в рамках 337 проектів в Україні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся