ua en ru

ЄБРР оцінює газові потужності України для подальших можливих інвестицій

Представники Європейського банку реконструкції і розвитку оцінюють газові потужності України для подальших можливих інвестицій.

Представники Європейського банку реконструкції і розвитку оцінюють газові потужності України для подальших можливих інвестицій. Про це РБК-Україна повідомили в компанії "Укртрансгаз"

Зокрема, 7 жовтня представники ЄБРР ознайомилися з виробничими потужностями компресорної станції "Роменська". На виробничий об'єкт газотранспортної системи від ЄБРР прибутку фінансові експерти, інженерно-технічні фахівці, в тому числі менеджери з енергоефективності.

Попередня зустріч між керівництвом оператора газотранспортної системи компанії "Укртрансгаз"та представниками європейських фінансових установ була проведена 1 жовтня 2014 р.

"По ЄБРР зараз ми знаходимося на етапі узгодження умов відкриття кредитних ліній. І відвідування виробничих об'єктів - невід'ємна частина переговорного процесу, бо безпосередньо на проммайданчиках можливо оцінити нашу виробничу потужність і величезний потенціал щодо транзиту природного газу в Європу", - повідомили в компанії.

Компресорна станція "Роменська" - перша, від кордону з Російською Федерацією, українська компресорна станція, яка перекачує природний газ з транзитних газопроводів в Європу, в тому числі по магістральному газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород".

Нагадаємо, "Укртрансгаз" проводить переговори з представниками Європейського банку реконструкції і розвитку і Європейського інвестиційного банку переговори по впровадженню проекту модернізації магістрального газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород".

За словами голови Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, вартість української газотранспортної системи оцінюється в 25-35 млрд дол.

Російський "Газпром" оцінює вартість модернізації української газотранспортної системи в 19,5 млрд дол.