За два тижні 1088 медичних закладів долучились до програми "Лікар для кожної сім’ї"

НовиниПолітика    17.04.2018 - 16:22
Фото: форум (РБК-Україна)
Фото: форум (РБК-Україна)

За словами Супрун, лікарні мають самі закуповувати ліки

1088 медичних закладів за два тижні долучились до програми "Лікар для кожної сім’ї". Про це в ході форуму "Реформи під прицілом: діалог громадськості та уряду" повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає кореспондент РБК-Україна.

"За 20 місяців ми змогли багато чого. 1088 медичних закладів за два тижні долучились до програми з обрання лікарів, наприклад. Ми створили програму "Доступні ліки". Більше 15 млн рецептів було видано на ліки пацієнтам. Ми й далі обговорюємо, що будемо робити наступні 20 місяців. Щодо державних закупівель ліків. Держава не має закуповувати ліки для всієї держави. Лікарні мають самі закуповувати ліки. Ми повинні спілкуватися з виробниками на предмет ціни",- повідомила вона.

Супрун зазначила, що наразі ведеться підписання декларацій з лікарями.

"27 років після оголошення незалежності руйнувалася система медицини, тому потрібен час для вчинення змін", - додала вона.

"Щодо державних закупівель… Ніколи немає досить коштів для охорони здоров'я в усьому світі. Ми можемо допомогти із дороговартісними ліками, а для тих, хто потребує комплексних ліків ми зараз можемо виходити на світовий ринок і закуповувати більше. Наші регіони не надають нам точної статистики. Закупівля і доставка ліків не робиться за один бюджетний рівень у всьому світі", - резюмувала вона.

 

Фото: форум (РБК-Україна)

Нагадаємо, раніше Супрун повідомила, що станом на 13 квітня найбільше декларацій з лікарями підписано у Києві, а саме - 76 тисяч.

On Top